Paypal / EBAY - jak účtovat o prodeji?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mpcz 8. 11. 2017 07:56

Zdravím,
začal jsem prodávat drobnosti na EBAY navázaný na PAYPAL a přes kartu na FIO. Doposud jsem jen nakupoval. To bylo bez problémů, když koupím na EBAY za 5USD, EBAY si strhl skrzevá PAYPAL 5USD přímo z účtu mé karty ve FIO (kurz je přijatelný). Na konci roku sjedu výpis a sečtu a je jasno raz dva.
S prodejem je to trošku komplikace. Jednak nevím, jak vystavit fakturu kupujícímu, což považuji za min. slušnost. Prodej totiž, jak svítí na EBAY je v USD, CZK by asi zahraniční kupce např. v US odpuzovala. Při odeslání zboží ani nevím, kolik přesně ve finále přistane na FIO CZK účtu za tento prodej.
Navíc, PAYPAL peníze z prodeje nějakou dobu zadržuje a strhává si poplatky pro mě nečitelným způsobem.
A dále: deponované peníze v USD klidně PAYPAL použije na další můj nákup, takže se již případný další můj nákup neobjeví stržený online ve FIO v CZK, což byl z hlediska přehledu a efektivity nejlepší způsob. Po nějaké době je z toho úplný guláš.
Rád bych měl v tomto pořádek a samozřejmě přehled a taky z hlediska účtování o příjmech by bylo záhodno to dořešit.
Poradí prosím někdo?
Děkuji, mpcz, 8.nov.2017
mpcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 8. 11. 2017 20:31

šak účtuješ přímo o účtu paypal ... převod do FIO je jenom převod mezi tvými účty.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků