Prodej dědictví a daně

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Dom.Dostal 3. 12. 2017 12:01

Dobrý den, hned ze začátku bych se rád omluvil, pokud jsem dotaz zařadil do špatné kategorie.

Nyní k mému problému. Uvažuji o prodeji vzácného rodinného šperku, protože mi zahraniční sběratel nabídl částku, které lze jen s těží odolat. Jedné se o částku zhruba 25 mil.,- Kč. Jak probíhá takový prodej? Jak je to s daněmi a s prodejem do zahraničí? Pokud mi peníze přijdou na účet, budu muset bance doložit, z čeho peníze mám? Lze uložit takovou hotovost?

Předem Vám děkuji za všechny rady a odpovědi.
Dom.Dostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 12. 2017 15:54

A dedicke rizeni je uz vyresene?
anonymni

Odeslat příspěvekod Dom.Dostal 3. 12. 2017 16:56

Už léta.
Dom.Dostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod phuong 3. 12. 2017 18:09

Zahranicni sberatel chce posilat ceske koruny ze zahranici do CR bankovnim prevodem? Pochybuji, ze to jde. To bude spis jina mena ne?
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dom.Dostal 3. 12. 2017 18:51

Nevím, jak bude platba probíhat, ale předpokládám, že sběratel bude posílat americké dolary nebo eura do účet do ČR.
Dom.Dostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod phuong 3. 12. 2017 20:09

Tak to si nedovedu predstavit, jak obchod na dalku provedete, aby se dal vyloucit podvod.
phuong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dom.Dostal 3. 12. 2017 20:17

Sice to nijak nesouvisí s mým dotazem, ale moje představa je taková, že prodej proběhne po podepsání kupní smlouvy a osobním setkání a předání. Jak jinak byste takový prodej řešili vy?
Dom.Dostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 12. 2017 22:11

Osvobozeno od daně. Jenom je potřeba se udat ... éééé ... tedy podat oznámení o osvobozených příjmech.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dom.Dostal 3. 12. 2017 22:54

Znamená to tedy, že celá částka mi může klidně přijít na účet a já z ní nemusím odvádět žádnou daň, pokud podám oznámení o osvobozených příjmech?
Dom.Dostal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 4. 12. 2017 16:33

Přesně tak.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků