Daň z příjmů ze zahraničí

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jadenkorr 12. 1. 2018 13:10

Dobrý den,

jsem zaměstnaný v České republice a daně ze mzdy za mě tedy odvádí zaměstnavatel. V průběhu roku 2017 jsem si začal přivydělávat vedlejší prací pomocí mediální služby YouTube a výdělky odcházely z reklam. Na Youtube jsem podepsal smlouvu s partnerem sídlící v USA a při podepisování smluv jsem podepsal i dokument, který znamenal, že jsem uvolněn od odvádění jakýchkoliv daní v případě, že nesídlím na území USA nebo jsem na území USA neměl nějakou dobu pobyt. Jsem si vědom, že je takový zákon, kdy nemalé výdělky, které přišly ze zahraničí, musím zdanit v zemi, kde trvale žiji. Rád bych se zeptal, jak takové daňové přiznání z výdělku ze zahraničí probíhá, co za dokumenty je zapotřebí vyplnit a odnést na úřad, jak se tato daň vůbec vypočítá a kam mohu peníze zaslat. Potřebuji k tomu i podnikatelský účet nebo stačí osobní, kde zkrátka stačí poslat částku příslušnému úřadu na účet? Omlouvám se, pokud jde o daně, tak jsem opravdu laik. Předem moc děkuji za rady.

Hezký den
jadenkorr
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků