Danovy nerezident - USA

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod c.u.b.e 30. 1. 2018 20:21

Dobry den,
Momentalne trvale ziji mimo uzemi CR (v USA). Toto plati pro cely rok 2017. Jsem tedy danovy nerezident v CR, co se roku 2017 tyce. Taktez jsem byl po cely rok odhlasen ze systemu zdravotniho pojisteni. Byvaly zamestnavatel mi v minulem roce (2017) vyplatil financni bonus za rok 2016. Tento prijem samozrejme budu muset zdanit v USA, takze momentalne se snazim predejit dvojimu zdaneni. Nicmene, muj byvaly zamestnavatel strhl z vyplacene financni odmeny veskere zalohy a dane (zdravotni, socialni a dan z prijmu) v ramci CR. Jak nyni postupovat v pripade danoveho priznani? Podat bezne danove priznani ze zavisle cinosti pro fyzicke osoby? Mohu uplatnit slevu na poplatnika? Predpokladam, ze socialni pojisteni nalezi statu, neni vratne a zohledni se pri vypoctu duchodu. Ale co zdravotni pojisteni, jelikoz jsem byl po cely rok odhlasen ze zdravotniho systemu, lze narokovat navraceni zdravotniho pojisteni u VZP?

Diky,
Petr
c.u.b.e
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků