OSVC - prodej služeb DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zuza77 15. 2. 2018 15:20

Dobrý den,
mám otázku ohledně DPH.

Jsem OSVC nejsem plátce DPH a mám obrat do 1 milionu korun.
Chtel bych dělat portréty z fotografií.
Zákazník z zahraničí - většinou z EU - bude vždy nepodnikatel!
On pošle fotografii a já mu pošlu vypracovaný portrét přes email.
On zaplatí přes paypal.

1. Pokud nepřekročím 1 mil. obratu jsem/nejsem plátce dph či identifikovaná osoba k dani?

Půjde o platby ze zahraničí. Většinou z EU. Některé mimo EU.
Jedná se o službu, možná i eletronickou službu. Nevím zda na tom zaleží.
Misto plnení je u mě - česká republika. Teda podle mě. Nevím zda na tom zaleží.
Zákazník bude vždy - nepodnikatel!


2. Když si zaplatím reklamu na facebooku musím se hned stát identifikovanou osobou, nebo je tam nějaký limit - třeba

opět 1 mil. obratu a pak se mě to teprve týká?

3. Možná je to jednodušší než si myslím. Nepřekročím 1 mil. obratu = DPH se mě netýká. Ani při platbách z zahraničí.

Moc děkuji za odpověd.
zuza77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Torns 15. 2. 2018 22:49

1.
zuza77 píše:Jedná se o službu, možná i eletronickou službu. Nevím zda na tom zaleží.

Bohužel na tom od roku 2015 záleží. Pokud poskytujete elektronickou službu, je místem plnění místo příjemce. Pokud je příjemce z EU, stáváte se identifikovanou osobou a vzniká povinnost přiznat DPH ve státě příjemce. Aby nebylo nutné se registrovat jako plátce DPH všude tam, kam byla služba poskytnuta, vymysleli tzv. Mini One Stop Shop, který umožňuje plnit povinnosti k DPH prostřednictvím tuzemské instituce.

2. Není tam žádný limit, stačí jediná transakce.

3. Pokud je místo plnění služby u poskytovatele, tzn. u vás a tedy v ČR, je to tak jak říkáte, do 1 mil. obratu nemusíte DPH řešit. Pokud je místo plnění služby u zákazníka v EU, je problém (viz výše). Pokud je místo plnění služby u zákazníka mimo EU, je to nejlepší, příjem se nezapočítává do obratu, DPH se neřeší vůbec.
Torns
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků