Vyplnění daňového přiznání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod cz01 18. 2. 2018 20:43

Letos musím poprvé podat daňové přiznání (jsem nově OSVČ) a rád bych si ověřil, že mnou vyplněné přiznání je správně. Díky všem za odpovědi.

Otázky
1) Započítávají se do příjmů §7 pouze faktury, které mi reálně přišli na účet v roce 2017? Předpokládám, že ano podle toho co jsem si hledal

2) Musím do daňového přiznání uvádět příjmy a výdaje z prodeje cenných papírů, pokud jsem nepřekročil částku 100k Kč? Zde jsem viděl různé názory, ale třeba podle jiného vlákna zde jsem našel odpověď, že se nemusí uvádět (viewtopic.php?f=319&t=1261815&p=11528558&hilit=+da%C5%88ov%C3%A9+p%C5%99izn%C3%A1n%C3%AD#p11528558)

3) V minulém roce jsem investoval peníze do P2P (Zonky), kde jsem měl více výdajů (vkladů), než úroků z nich. Řekněme, například, že jsem měl příjem 5 000 Kč a výdaje 15 000 Kč. Do přílohy č. 2 jsem uvedl příjmy 5 000 Kč a výdaje 5 000 Kč za rok 2017. Pokud nebudu letos realizovat další vklady budu mít neuplatněné výdaje ve výši 10 000 Kč, které mohu využít k odpočtu pro rok 2018.

3a) Jak se potom uplatňují výdaje z minulých let? Stačí pouze zase uvést výdaje z minulého roku až do spotřebování všech výdajů? Předpokládám, že ano

3b) Musí se tyto příjmy a výdaje přikládat, jako příloha? Předpokládám, že nemusí

3c) Vyplňuje se do daňového přiznání do nějaké kolonky neuplatněná část výdajů pro použití do dalších let, nebo obdobná činnost?

3d) Mohu si uplatňovat výdaje z minulých let, jak pro §10, tak i §8? Kombinovat předpokládám nejdou

4) Příloha 2, Slovní popis druhu příjmu podle § 10 odst. 1 zákona, zde si mohu napsat libovolný popis? Např. Příjem z prodeje z cenných papírů, nebo Příjmy z participací úvěrů, nebo je definován seznam přípustných definic?
cz01
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 2. 2018 00:28

Platby co přijdou v roce 2017, jinak to jsou pohledávky - očekávané platby v roce 2018 z faktur vystavených 2017. Takhle mi to řekla úředníce fu na smlouvu ze září a peníze přišli v lednu..ve smlouvě udělala advokátka nulu navíc a tím to celý prodloužila.
Do 100k se neuvádějí
Příjmy úroky a splátka jistiny a výdaje jistinu si můžeš rozložit třeba na 5 let viz popis v odkazu někde ve vláknu žínky
Nic se nepriklada, prikladas jen příjem od zaměstnavatele a doklady o odečitatelných položkách jako hypo, dary, životko,penzijko, krev, školka, čestný prohlášení manželky do 68 tisíc výdělek
Do desítky se to píše dle písmen já třeba měl b) nemovitosti patří tam i cenné papíry a pak ostatní a píšu tam popis z čeho to je

Takže pokud jsou úroky 5000 a splátka jistiny 5000 tak do výdajů dáš 10 tisíc z investované jistiny třeba 50 tisíc a u sebe v PC si musíš vést tabulku kolik budeš další roky vypisovat do přiznání náklady jako zbývající jistinu.
Do přiznání se to nikam nepíše.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 19. 2. 2018 06:40

Díky za kompletní odpověď.
cz01
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků