Fakturace, DPH v EU /// DPH(VAT) mimo EU

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chybinspirace 19. 3. 2018 14:18

Zdravím,

mám firmu(sídlo ČR), která vyvinula aplikaci a chceme ji prodávat v rámci EU i mimo EU. App Store a Google Store mají okolo 30% marže, tudíž bude aplikace zadarmo a platit se bude normálně přes stránky- tudíž nebudeme "krytí" Applem či Googlem v rámci fakturace a výběru DPH, ale budeme se muset o to starat sami.

EU
Vím, že v rámci EU se lze přihlásit do systému MOSS, díky kterému se nám stačí registrovat pro DPH v ČR a do zbylých zemí EU nemusíme. Tady s tím mám jenom pár otázek:
V jakém jazyce musí být faktura? Stačí dát třeba anglicky?
Stačí tam uvádět české DIČ? Nebo budu mít nějaké přidělené z MOSSu?


Mimo EU.
Tohle je větší problém. :-S Musíme se opravdu registrovat do každé země, ve které bychom měl zákazníka? Jde něco "jednotného" na bázi MOSS? Našel jsem akorát nějaké firmy nabízející za měsíční poplatek, že by tu DPH "za nás vybíraly," ale nevím na kolik je to vhodné řešení. A pak stejné otázky:
V jakém jazyce fakturu? Stačí angličtina?
Uvádět opět DIČ?

Mockrát Vám děkuji za odpovědi.
chybinspirace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eL Ká 19. 3. 2018 20:14

Z peněz ušetřených za provizi si zaplať daňového poradce :)

Mimochodem, jak to hodláte prodávat přes web? To budete nutit lidi sideloadovat aplikace mimo Store? Nebo budete mít sadu registračních klíčů? Není to mimochodem proti podmínkám Google Store/App Store?
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 19. 3. 2018 21:06

Vetsinou to delaji tak, ze to prodavaji primo pres svoji aplikaci.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chybinspirace 20. 3. 2018 10:21

eL Ká píše:Z peněz ušetřených za provizi si zaplať daňového poradce :)

Mimochodem, jak to hodláte prodávat přes web? To budete nutit lidi sideloadovat aplikace mimo Store? Nebo budete mít sadu registračních klíčů? Není to mimochodem proti podmínkám Google Store/App Store?



Asi budu muset. Můj daňový poradce o DPH moc neví, :oops: proto jsem zkoušel i tady, jestli někdo neměl stejný problém.

Zatím to vypadá, že budou dělat registraci skrze web a pak se pouze přihlásí do aplikce, kterou si stáhnou ve storech. Kdyby nebyli nenažraní, tak by to lidi nedělali. Známý to tak má a v pohodě, ale on dělá aplikaci pouze pro ČR a SK.
chybinspirace
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků