Otázka o ZL

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alierainy1230 29. 3. 2018 04:49

omentalne bydlim v Londyne a jsem zamestnana v jedne cestovani kancelari. V dubnu se stehuji do Nemecka (na trvalo).
V soucasnem zamestnani mi nabidli, ze pro ne muzu pracovat dal (kancelar je v Londyne) a praci vykonavat z Nemecka. Ale ne uz jako zamestnanec, ale jako kontraktor - tedy abych abych jim za svou praci (sluzby) fakturovala a sama odvadela dane...

Vlastnim zivnostensky list v CR (na zprostredkovani obchodu a sluzeb), ale doposud jsem na ZL nepracovala.

1) Je mozne pracovat na vyse uvedeny zivnostensky list v SRN a platit/odvadet dane do CR?
Jednalo by se o hlavni pracovni cinnost.

2) Existuje nejake jine reseni, jak timto zpusobem pro firmu z UK pracovat na HPP z Nemecka?
alierainy1230
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomason87 29. 3. 2018 08:13

Možné to samozřejmě je, ale je to výhodné? Zdravotní a důchodové pojištěné budete mít tím pádem v ČR. Pokud si budete chtít v Německu pronajmout bydlení, budete mít asi problém s doložením zdroje příjmů, který tam běžně chtějí...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod alierainy1230 9. 4. 2018 05:26

alierainy1230 píše:omentalne bydlim v Londyne a jsem zamestnana v jedne cestovani kancelari. V dubnu se stehuji do Nemecka (na trvalo).
V soucasnem zamestnani mi nabidli, ze pro ne muzu pracovat dal (kancelar je v Londyne) a praci vykonavat z Nemecka. Ale ne uz jako zamestnanec, ale jako kontraktor - tedy abych abych jim za svou praci (sluzby) fakturovala a sama odvadela dane...

Vlastnim zivnostensky list v CR (na zprostredkovani obchodu a sluzeb), ale doposud jsem na ZL nepracovala.

1) Je mozne pracovat na vyse uvedeny zivnostensky list v SRN a platit/odvadet dane do CR?
Jednalo by se o hlavni pracovni cinnost.

2) Existuje nejake jine reseni, jak timto zpusobem pro firmu z UK pracovat na HPP z Nemecka?

google
alierainy1230
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků