Znalecký posudek na výdaje ?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlcek66 1. 5. 2018 19:47

Ahoj, uvažujeme o výstavbě domu svépomocí, část domu bude k pronájmu, avšak protože velkou část výstavby si realizujeme sami, nemáme skoro žádné náklady. Od známého-znalce jsem dostal tip,
radu...prý dělá znalecké posudky na "vlastní náklady" právě při takové výstavbě svépomocí, a tyto znalecky oceněné náklady pak mohu použít jako součást vstupní ceny domu a můžu je 30 let odepisovat? Je to pravda? Nejsem podnikatel, příjmy z pronájmu budu mít dle § 9, trochu jsem to studovat na netu...
vlcek66
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 5. 2018 05:54

Tady bude nejlepším rádcem ROP, ale modle mého selského rozumu - nebylo by nejlepší si po dokončení stavby nechat udělat normální odhad nemovitosti?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 5. 2018 15:27

Znalecké náklady při stavbě svépomocí - to nevím jak udělá cenu práce cizí firmy ale budiž, hlavně když to nebude málo jen materiál.nekteri znalci jsou tak tupý že udělají odhad jen na 1,4 mil a přitom další práce a materiál byl na 2,45 mil Kč. Takže jsem si musel hledat je jinou odhadkyni .
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 5. 1. 2019 22:59

To jde? Odepisovat do nakladu cenu vlastni prace, ktera nebyla nikterak zdaněna ? :-)

Tak jako znalec to ocenit muze, o tom zadna, ale co na to FU? Az to to po 4 letech treba vyhodí z nakladu jako blbost?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků