Prace v cine vyplacena v kryptomene jako OBZP

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod juiCZe 1. 6. 2018 14:45

Zdravim financni magy a samuraje,

Odjizdim zit do ciny u pritelkyne. Oficialne jako turista. Aktualne pracuju na svarc system (fakturuju) pro startup co me muze vyplacet 100% v kryptomene.
Ve zdravotni pojistovne jsem si stezoval na nesikovnost placeni zdravotniho pojisteni do CR ktere je mi v cine na prd, a cestovniho pojisteni zaroven. Pani mi poradila OSVC ukoncit, stat se OBZP, a zaroven si zdravotni prerusit (Planuju byt v zahranici vic jak 6 mesicu) a platit tak pouze cestovni pojisteni.
U firmy bych pozadal o 100% vyplaty v kryptomene a posilal si ji na virtualni banku (Revolut) a vybiral v Cine.

Otazka je, jak se k tomuto podle vas postavi MSSZ? A zda nemuze po nejake dobe/navratu vzniknout problem v CR?

Dekuju za jakekoliv vase nazory.
juiCZe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 6. 2018 06:06

A nestaneš se daňovým rezidentem v Číně?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod radecekh 2. 6. 2018 07:37

juiCZe:
Rada to života. Plaťte si tu minimální zdravotní i sociální. Zas tak drahé to není. Pokud se vám něco stane, můžete se sem jet léčit "zadarmo". A to sociální se vám zase bude hodit, až vám budou u důchodu počítat odpracované roky.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 6. 2018 08:11

Stanete se daňovým rezidentem Čínské lidové republiky. Daně musíte řešit tam.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod juiCZe 3. 6. 2018 18:49

radecekh píše:juiCZe:
Rada to života. Plaťte si tu minimální zdravotní i sociální. Zas tak drahé to není. Pokud se vám něco stane, můžete se sem jet léčit "zadarmo". A to sociální se vám zase bude hodit, až vám budou u důchodu počítat odpracované roky.

Díky za radu. Jsem ten typ člověka, který si myslí že si raději vymyslí vlastní zaopatření dobudoucna než aby se spoléhal pouze na důchod.
Pokud by se mi něco stalo a chtěl bych se odjet léčit do ČR "zadarmo", tak bych sem mohl přijet a pojištění si znovu obnovit, doplácejíc porušenou dohodu o jeho zrušení (a prosíc o odstranění penále), nebo ne?
Rop píše:Stanete se daňovým rezidentem Čínské lidové republiky. Daně musíte řešit tam.

Vypadá to tak. Koukám že čína nejde moc naproti lidem co tam chtějí podnikat na volné noze… tak uvidíme jak se tam můj pobyt vyvine. Je dost možné že se přesunu do Japonska v prvních 6ti měsících.
poslech HD201<--macbook, venku RE0<--Sansa clip (AAC 320)
juiCZe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 9. 6. 2018 00:25

Pokud budeš v zahraničí víc jak 6 měsíců, nic na zdravku doplácet nebudeš. Pokud méně, tak si to doplatíš.
paty07
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků