Vyřazení auta z OM

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lisak.peta 1. 6. 2018 16:23

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak postupovat při prodeji odepsaného vozu z OM (OSVč plátce DPH, odpočet 100% DPH), tak aby příjem z prodeje vozu nebyl zahrnut do základu pro SP a ZP? Stačí vyřadit auto z OM před prodejem? Osvč je důchodce a jedná se tak o vedlejší činnost. Bude se DPH platit z ceny obvyklé, nebo z reálné prodejní ceny, když byla vyšší než cena obvyklá? Děkuji za radu.
lisak.peta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 2. 6. 2018 09:15

Při vyřazení je třeba odvést DPH v ceně obvyklé.
Příjem se pak zdaňuje v § 10.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník