Co se stane, když nepodám přiznání k dani z nemovitosti?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 11:51

Dobrý den,
loni jsme v Praze koupili byt cca 70 m (do společného jmění manželů) podali daňové přiznání a řádně zaplatili daň z nabytí nemovitých věcí. Zapomněl jsem ale podat samotné přiznání pro daň z nemovitých věcí. Dnes přišla výzva od FÚ.
Píše se tam, že pokud přiznání v dodatečné lhůtě vůbec nepodáme, vyměří nám daň oni.

Pokud se na přiznání vykašlu úplně i po výzvě, daň mi bude vyměřena ze strany FÚ, zaplatím vyměřenou daň a jednorázovou pokutu, bude vše vyřízeno a dál už mi každý rok přijde jen složenka?
Jak vysoká pokuta hrozí, pokud přiznání nepodám vůbec? Hrozí krom pokuty nějaká další komplikace?

Odhaduji, že samotná daň je do 1 000 Kč, takže pokud bych měl zaplatit pokutu pár stovek a nic dalšího nehrozilo, nejraději bych se na přiznání vykašlal. Do vyplňování těch formulářů se mi moc nechce.
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 6. 2018 12:08

Tam zajdi a oni to s tebou vyplni.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 12:12

Pokud je ta pokuta pár stovek, je to all inclusive a dál už kromě samotného placení daně nemusím nic řešit, nestojí mi za to zkoumat jak vpylnit formulář, ani na úřad chodit a raději tu pokutu zaplatím. Zajímá mě ale, jestli opravdu hrozí jen pokuta pár stovek a dál je to vyřízeno.
karelch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jidis 19. 6. 2018 12:48

No muzou ti take vymerit vyssi dan, nez by jsi priznal.
jidis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 6. 2018 18:30

Zijeme v podivne dobe. Radeji zaplatis pokutu uradu, ktery uz platis ze svych dani. Par stovek pro tebe nic neznamena. Bojis se formulare i setkani s placenym urednikem. Radeji riskujes, ze si te financak pro priste vsimne..
Asi uz jsem starej ;-))
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod karelch 19. 6. 2018 18:51

Přiznání k DPFO, které vyplňuju každý rok a stejným způsobem v interaktivním formuláři, samozřejmě normálně podávám. Ale daň z nemovitosti jsem nikdy nedělal a pokud to za mě za pár stovek udělá finanční úřad, nestojí mi za to studovat, jak to vyplnit, ani tam běhat. Takže mě zajímá maximální výše sankce. :-)
karelch
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor