Stale cekam na preplatek na dani z prijmu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kacer Skrblik 6. 8. 2018 08:22

DAP jsem odevzdal ve druhe polovine brezna (tedy rozhodne ne 60 dni pred deadlinem).
Vyplnil a podepsal jsem zadost o vraceni preplatku.
Od te doby me nikdo z financniho uradu nekontaktoval a preplatek mi stale neprisel. Nevim, co mam delat.
Kacer Skrblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chnapka_cz 6. 8. 2018 09:20

Zavolat si na financak a poptat se?
chnapka_cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladimir99 6. 8. 2018 12:46

Předpokládám, že bylo podáno na papíře. Papírová podání hned po obdržení příslušný referent rozděluje na dvě hromádky: na jednu dává ty, které vykazují přeplatek a stát by měl tedy vracet. Ty se kontrolují jako první. Na druhou hromádku jde všechno ostatní. Občas se stane, že do této bohulibé činnosti zazvoní telefon nebo vejde kolega a úředník se splete a dotyčné přiznání hodí omylem na hromádku druhou mezi ty poplatníky, kteří naopak mají platit a kterými není zapotřebí se urgentně zabývat. A na té druhé hromádce leží a leží a leží... To není fikce, také se mi to stalo.
Takže zavolat a poptat se nebo ještě lépe zajít osobně s kopií s podacím razítkem.
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 8. 8. 2018 05:25

1. Jste podnikatel?
2. Pokud ano, tak žádal jste o vrácení přeplatku na účet, který máte na berňáku registrován? viz § 155 odst. 3 věta poslední daňového řádu
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků