Jak zdanit bitcoin ?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Garrom 18. 8. 2018 20:21

Mám menší problém, už nějakou dobu těžím bitcoin a až teď jsem zjistil že se má danit. Jak sakra mám přinést na finanční úřad něco co fyzicky neexistuje ? Jak přesně probíhá danění bitconů ? To to mám nějak rozměnit za fyzické peníze ? Co všechno potřebuji ke zdanění bitconů ?
Garrom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ulmra 18. 8. 2018 20:46

A je vůbec reálné, že na to zloději z finančáku přjdou?
Daně jsou výpalné, které platíme za to, že se nám nepodařilo vytvořit civilizovanou společnost.
Ulmra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TnT2 18. 8. 2018 20:58

Daní se podle §10 zákona o daních z příjmů jako movitá věc, konkrétně rozdíl příjmů a výdajů přepočtených do CZK, více na https://finlord.cz/2018/03/zdaneni-vyno ... formulare/
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rafael58 18. 8. 2018 21:35

rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 19. 8. 2018 05:04

Ulmra píše:A je vůbec reálné, že na to zloději z finančáku přjdou?

Pokud ten bitcoin někdo natěží a následně utratí, tak na to reálně nepřijdou, pokud nebude mít člověk velkou smůlu. Pokud ten bitcoin ale prodá a výtěžek si nechá poslat na účet, tak na to přijdou celkem snadno.
A pro vaši informaci, na finančáku nejsou žádní zloději. Jsou to obyčejní lidé, kteří dělají obyčejnou práci podle zákonů, které tu platí. Pokud se vám nelíbí zákony, nadáváte na špatném lidi.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Garrom 19. 8. 2018 10:02

Pravda, pravda, pokud chceme někomu nadávat, pak těm co tu blbost vymyslely aneb. vládě. Naneštěstí, mám v plánu "vytěžené zlato" prodávat , nehledě na fakt že se zabývám tvorbou videoher a musím mít all-legit pověst jinak lidem budou moje hry páchnout. Spíše jsem se ptal na detaily ohledně danění jako například nutnost živnostňáku nebo jiných dokladů, popřípadě, pokud by se nevedlo, jestli můžu i s živnostňákem vzít brigádu a doplnit díru v příjmech.
Garrom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ulmra 19. 8. 2018 20:29

rafael58 píše:také: http://zdanenikryptomen.cz/

Tady na to mají i přednášku: https://www.youtube.com/watch?v=s6yhhSjZEuc
radecekh píše:
Ulmra píše:A je vůbec reálné, že na to zloději z finančáku přjdou?

Pokud ten bitcoin někdo natěží a následně utratí, tak na to reálně nepřijdou, pokud nebude mít člověk velkou smůlu. Pokud ten bitcoin ale prodá a výtěžek si nechá poslat na účet, tak na to přijdou celkem snadno.
A pro vaši informaci, na finančáku nejsou žádní zloději. Jsou to obyčejní lidé, kteří dělají obyčejnou práci podle zákonů, které tu platí. Pokud se vám nelíbí zákony, nadáváte na špatném lidi.

Šlo mi o to, zda lze zjistit majitel BTC od "těžebního konce". Pravděpodobně tedy ne.
ad finančák: V tom případě by gestapáci byli taky obyčejní lidé, kteří dělali obyčejnou práci podle zákonů, které tu platily.
Daně jsou výpalné, které platíme za to, že se nám nepodařilo vytvořit civilizovanou společnost.
Ulmra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 8. 2018 06:15

Ulmra:
Možná byste si měl místo těžení bitcoinu nastudovat trochu dějepis a možná byste pochopil, jaký je rozdíl v tom, když platné zákony tvoří demokraticky zvolení představitelé státu, místo toho, když zákony direktivně vyhlašuje okupující velmoc. A pak byste možná neměl tu drzost srovnávat úředníka na finančáku s gestapem.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 20. 8. 2018 09:57

dost záleží ve výsledku na lidech, mnoho pracovníků FU kteří pracují ve stylu, no to já vám neporadím jak to vyplnit, až to budete mít správně vraťte se.. pak si jich člověk musí začít vážit... ale dělat tuhle práci s povýšeneckým přístupem je dost blízko praktikám lidí kteří si užívali práci u bezpečnostních složek v minulosti..

samozřejmě někteří jsou vstřícní, poradí pomůžou.. tak to ale má být.. jsou to zaměstnanci nás lidí a my je platíme, a jsou tu pro nás, což bohužel mnoho úředníků nechápe..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod treborit 20. 8. 2018 10:05

Stat je nutne zlo a urednici jsou tim padem prisluhovaci zla :)
treborit
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků