dovoz vzorku z Číny - faktura, náklady

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod eZuza 5. 9. 2018 13:27

Dobrý den, chci prodávat v USA výrobek dělaný v Číně na míru, jedná se o levnou věc, nákupka kolem 1 USD, nicméně jelikož mám vlastní design a nějaké vychytávky, vzorek na míru z Číny stojí bohužel 290 USD + dalších 45 USD je za Air express dopravu. Samozřejmě než nechám vyrobit větší počet ks, potřebuji vzorek vidět, tj. dopravit sem do ČR. No už jsem se smířila s tím, že bez vzorku nelze, byť mi cena přijde šílená na takovou levnou věc, nicméně jelikož jsem začátečník a nemám peněz nazbyt, jsem docela špatná z toho, že dalších cca 25% z té částky bych měla dát za to, že si vzorek vůbec mohu prohlédnout, tj. za clo a DPH při doručení vzorku do ČR. Pokud jsem správně informována, vzorků se týká DPH a clo stejně jako zboží určeného k prodeji. Předpokládám, že to platí, i když vím, že toto zboží později nebudu v ČR prodávat. Jediná rada co jsem zatím slyšela, bylo uvést na fakturu ke zboží částku, za kterou se to běžně nakupuje, tj. třeba ten dolar, celníci samozřejmě nemohou vědět, že jde o vzorek na míru za 290 USD. Nicméně mám za to, že na tom bych zase byla bita co se týče nákladů na podnikání, neboť nechci jet na paušál, ale na skutečné náklady. Sice tento a asi i příští rok budu muset mnohem víc investovat, než vydělám, ale náklady si prý mohu uplatňovat až 4 roky zpětně, takže pak bych zas v nákladech měla fa na 1 dolar místo na 290...Bylo mi řečeno, že to je lepší teď dát ty cca 2000 za clo a dph a pak si to moct dát do nákladů. Můžete mi, prosím, potvrdit či vyvrátit mé domněnky, případně máte-li lepší řešení, poradit? Moc děkuji. Zuzana
eZuza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 9. 2018 23:04

řešit náklad 9200 Kč je fakt gol. za tři roky řešit slevu 1380 Kč na dani. aby vám to vůbec do Vánoc přišlo když takhle nad tím budete ještě dumat.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod eZuza 6. 9. 2018 08:32

Když nechcete poradit, mohl byste mlčet, nevíte nic o mé situaci, tak se prosím do mě nenavážejte. Slušně jsem se zeptala a pokud nechcete slušně odpovědět, tak mlčte. Děkuji.
eZuza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 6. 9. 2018 10:54

Ale on ti poradil, pise ze sleva na dani by byla 1380 Kc a to se nevyplati.
1.5TSI
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 6. 9. 2018 11:11

Udělal bych to jednoduše: nechat si vystavit fakturu za nějaké vývojové práce na 335,- USD a ten vzorek poslat jako bezplatný vzorek. Vlk se nažere a koza zůstane celá.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod eZuza 6. 9. 2018 17:43

Moc děkuji xls, skvělá rada.
eZuza
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků