Poskytnutí služby do Austrálie

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Obyvatel 26. 9. 2018 20:09

Dobrý den,

OSVČ (neplátce DPH, neregistrovaný jako "identifikovaná osoba" pro EU) poskytne službu subjektu (firmě, plátci DPH) v Austrálii s místem spotřeby služby tamtéž. Pokud vše chápu správně, není třeba se stát plátcem DPH, stačí vystavit fakturu v AUD a zároveň s částkou v CZK (dle aktuáního kurzu ČNB, pak vznikne kurzový rozdíl k datu připsání platby bankou), kde nebude žádné DIČ, vyčíslení DPH ani Datum zdanitelného plnění atd?

Stejně tak by nemělo hrozit "dvojí zdanění".

Děkuji.
Obyvatel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 27. 9. 2018 20:01

DPH tam nebude ani se nestáváte plátcem či identifikovanou osobou.

Dvojí zdanění - no těžko říct - co je to konkrétně za službu?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 27. 9. 2018 20:50

Konzultace software
Obyvatel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 3. 10. 2018 20:34

Tam dvojí zdanění podle mě bude - viz článek 12 smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Prostě by ti měli zaplatit maximálně o 10 % méně a zbytek odvedou na australský berňák. Tu daň si pak v ČR započteš.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 3. 10. 2018 21:54

Děkuji. To se bohužel nedá pochopit, jsem připraven si zaplatit poradce, který tomu rozumí (nepůjde totiž zase o úplně malé částky). Pokud náhodou o někom víte, tak prosím do soukromé zprávy ;-)
Obyvatel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obyvatel 13. 1. 2019 10:00

Rop píše:Prostě by ti měli zaplatit maximálně o 10 % méně a zbytek odvedou na australský berňák. Tu daň si pak v ČR započteš.

Ačkoli jsem si zaplatil poradce, k jasnému výsledku jsem stále nedospěl. Jde o spor, zda činnost skutečně spadá do těch "licenčních poplatků" nebo ne. Odběratel služby v Austrálii tvrdí, že ne. Nemám přece žádnou možnost ovlivnit, zda tu 10% daň odvede. Nemám problém s tím to zde zdanit jako každou jinou fakturu (tedy neuplatnit ten odpočet), jde mi o to, aby pak po mě někdo nechtěl tu 10% daň doplatit se všemi důsledky.
Obyvatel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 15. 1. 2019 20:39

No tak to danit v Austrálii nebudeš. Tak to zdaníš v ČR. No vyřešeno :-) Daň za tebe v Austrálii odvádí příjemce služby. Když jí neodvede je to jeho problém.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Obyvatel 16. 1. 2019 10:40

Tak by se mi to samozřejmě zamlouvalo, rád si řeším věci sám :-) Ptám se proto, že jinde například u DPH tu máme, že dodavatel ručí za daň (ne)odvedenou odběratelem, tak si dokážu představit podobný nesmysl i zde. Zvlášť když podlé té smlouvy o dvojím zdanění oba úřady (ČR a Austrálie) spolupracují a snaha o pokutování čehokoli v ČR je značná.
Obyvatel
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků