výzva kontrolní hlášení

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kekelejka 9. 11. 2018 20:58

Dobrý den,
mám dotaz prišla mi výzva z FU,ze jsme v oddílu B2 uvedli plnění, které ovšem námi identifikovaný plátce neuvedl v oddílu A4.
Jedná se o to, že PFA byla vystavena 28.6, DUZP 26.6....ale nám doručena 3.7. Máme ji teda v 07/2018 a proti strana 06/2018. Paní na finančním úřadě mi tvrdí, že musím podat dodatečné priznaní za 07/18 a 06/18 a kontrolní hlášení za oboje.....já si myslím, že ten doklad mám správně....nebo se mýlím?
Předem děkuji za reakce, k.
kekelejka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 10. 11. 2018 17:07

Jaký datum máte v KH? Musí tam být 26. 6. 2018 i když to je v KH za 7/2018. Co je to za berňák?

Jinak samozřejmě podávat dodatečné za 6/2018 je blbost. Přiznání za 7/2018 je taky správně. Takže maximálně opravit KH za 7/2018.
Jo a babu poslat ... přesně tam.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod branator 10. 11. 2018 18:30

Podle mě jste si s paní neporozuměli.
DPH na vstupu, čili z přijatého daňového dokladu (faktury) můžeš nárokovat 3 roky po datu plnění. Tj faktura s DUZP 28.6., doručena 3.7., je správně v červenci (zřejmě toho 3.7., ale klidně ji můžete zaúčtovat později) zaevidována v účetnictví a s tímto datem je uplatněna DPH na vstupu a je v KH. Pozor ovšem, musí být u této faktury správně uvedené DUZP 28.6., aby se to v systému KH (v centrálním mozku lidstva :-)) spárovalo.
Chybou by bylo, kdybyste tuto fakturu uplatnili již v 6/18 (to byste si mohli uplatnit, kdyby vám dorazila do konce června, pak byste ji měli v červnu jako váš dodavatel).

Tipuji, že jste u daňového dokladu v KH udělali chybu v datu DUZP. Pak samozřejmě musíte opravit den DUZP a podat nové KH za 7/18.
branator
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor