Živnostenský list a potvrzení o studiu?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod OS 8. 5. 2006 12:41

Potřebuji k žádosti o Živnostenský list potvrzení o studiu, když jsem student? Abych mohl využívat výhody statutu studenta? Teď budu končit střední, tak nevím jestli si mám potvrzení vystavit ještě tam nebo až na další škole? Je mi 19let.
Dík.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paysoft 8. 5. 2006 15:04

K žádosti o živnostenský list není nutný doklad o studiu. Je potřeba pouze výpis z rejsříku trestů, OP a doklad o vzdělání, případně i o praxi. Záleží na tom, zda chcete živnost volnou, vázanou případně jinou. Bližší podrobnosti najdete v Živnostenském zákoně.
Výhody pro studenta budete uplatňovat na základě dokladu o studiu na České správě sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovně a v daňovém přiznání pro Finanční úřad. To ale až budete mít vyřízen ŽL a příjmy z podnikání.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 8. 5. 2006 16:59

Ještě doplním .... vše co se týče ohlášení živností naleznete na internetu na portálu businessinfo.

Po ohlášení živnosti (až budete mít v ruce živnostenské listy) musíte dojít na vaší zdravotní pojišťovnu, finanční úřad a okresní správu sociálního zabezpečení. Z toho potvrzení o studiu budete potřebovat na sociálku ... tam si ho vemte ....
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 8. 5. 2006 19:04

Díky za odpovědi.
Ale ještě mě zajímá, když jsem teď ve 4. ročníkuna gymnáziu, takže končím, bude stačit potvrzení z této školy? A bude to stačit i o prázdninách? A po prázdninách budu asi na VŠ, ale to ještě nevím.
OS
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paysoft 8. 5. 2006 19:18

Potvrzení z gymnázia bude dostačující až do 31.8.2006.
paysoft
paysoft
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků