Sociální pojištění při prerušení podnikání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod horake 28. 8. 2006 09:23

Prosím o pomoc - v r.2005 jsem byl OSVČ vedlejší, soubežně jsem měl HP, kde byl výdělek vyšší než 12 x min.mzda. V letošním roce tomu bylo stejně do konce května. Od 1.6. bylo hlavním zdrojem příjmů podnikání. Tedy v měsících 6 - 8/06. Od září bych chtěl podnikání přerušit a zaregistrovat se na Úřadu práce. Musím navštívit OSSZ? Letos zálohy z podnikání neplatím, až v březnu 2007 odevzdám přiznání, budu must doplatit min.pojistné za 6 - 8 nebo 1-8? Budou se mi měsíce 6 - 8 počítat do důchodu? Nebo je lepší se neregistrovat na ÚP. Předpokládám od října zaměstnání na HP?
není mi to moc jasné, díky za pomoc

E.Horák
horake
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paysoft 28. 8. 2006 18:19

Pokud nebudete mít příjmy z podnikání, běžte na ČSSZ a přerušte podnikání. Dají Vám doklad, který předložíte na úP. Z ÚP půjdete nahlásit na ZP, že momentálně nepodnikáte a zdravotní pojištění za vás platí stát (jelikož jste na ÚP).
Pokud budete evidován na ÚP, počítá se to jako tuším náhradní doma zaměstnání do odpracovaných let na důchod.

Předpokládám, že za měsíce 06 - 08 budete muset doplatit pojistné pro Hlavní činnost a ostatní měsíce budou brány jako vedlejší činost (pokud si v HPP vyděláte min 12x min. mzdu). Ovšem na ČSSZ jsem se vždy setkala s ochotou a určitě Vám poradí nejlépe.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 28. 8. 2006 23:01

A pokud vám tam neporadí tak zkuste zavolat přímo na ČSSZ ... pí. Hořejší .... 221924615 .... ta pani ví snad všechno co se týká sociálky .... ja už nikam jinam nevolám když něco chci 8)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků