Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr s 22. 10. 2015 13:40

1. část dotazu: Ano je to tak.

Jinak od minulého roku si lze nechat dodatečně vrátit i srážkovou daň pokud podáš DP.
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 22. 10. 2015 22:54

Díky
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod mysak85 5. 12. 2015 14:10

Zdravím, potřeboval by jsem poradit, jelikož mi v práci neudělají daně kvúli tomu že mám ještě druhou práci, tak si je budu muset vyřešit sám.

Aktuálně to mám takto:

Hlavní pracovní poměr s výdělkem cca 16000,-

Na prosinec mám brigádu se smlouvou ,,Dohoda o provedení práce"
Na brigádě nevím jestli bude výdělek vetší nebo menší jak 10000,- jelikož tam chodím jak je potřeba. Zatím jsem podepsal jen dohodu, s daněni jsem nepodepisoval nic.

Jak to momentálně udělat a co všechno případně ještě podepsat aby jsem neplatil daně navíc? Případně aby mi nebyly odečteny nějaké další daně?
Díky
Naposledy upravil mysak85 dne 5. 12. 2015 22:35, celkově upraveno 1
mysak85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 5. 12. 2015 21:27

Podat do 31. 3. 2016 daňové přiznání za rok 2015.

K tomu bude třeba potvrzení od obou zaměstnavatelů a pro slabší počtáře kalkulačka.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 13. 3. 2016 21:02

Zdravím,
v průběhu roku jsem měnil zaměstnání na dohodu. V prvním jsem měl podepsané prohlášení. Odpracoval jsem září a dostal výplatu. V říjnu jsem odešel a žádné peníze nedostal (byl jsem tam reálně jen pár hodin a nic jsem po nich nechtěl, jen moct rychle odejít)
Ještě v říjnu jsem nastoupil jinam. Tam jsem podepsal prohlášení od data po konci smlouvy s předchozím zaměstnavatelem.
Dělám si teď daňové přiznání a mám na potvrzení od obou firem, že jsem měl podepsáno prohlášení v daném měsíci i když jsem měl výplatu jen od jedné. Mám to nějak řešit? Bude to někdo řešit?
Co s tím případně?

Děkuju
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 14. 3. 2016 13:38

To je nešvar mzdovek, že podepsané prohlášení napíšou i na měsíc, kdy člověk žádný příjem nemá. Ale řešit to nikdo nebude.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 15. 3. 2016 15:55

Už jsem to vyřešil a mám nové, kde jsou ty měsíce správně.
Díky
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 19. 3. 2016 23:56

Volám velkého daňového guru Ropa :)
Mám dojem, že mi účetní v první práci podělala DPFO, tak chci vědět, jestli se to může dělat i takhle nebo mám pravdu já.
Situace následující:

1. práce celý rok na DPP na 10 tis/měs. podepsané prohlášení
2. práce na listopad a prosinec, DPP na 10 tis./měs. nic nepodepsané.
Příjem celkem: 140 tis.

Přišlo mi k podpisu přiznání a co nevidím v DPFO mám udělanou jenom tu druhou práci tedy 20 tis. sražená daň 3, k výplatě 3.

Podle mě by mělo být uvedeno příjmy podle §6 - 140 tis. vypočtená daň 21, sražená 3, vrátit 3.
Je moje úvaha správná? Díky
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 3. 2016 09:08

a) účetní v práci ti nemá co dělat daňové přiznání
b) ano, jinak tam mají přijít všechna zaměstnání
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 20. 3. 2016 16:20

a) Řekněme, že jsem se v práci domluvil, že mi DPFO udělá i když to mám dělat já. Nehledej v tom nic složitého. :)
b) Díky
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod pomeranch 27. 10. 2016 19:37

Ahoj a dobrý večer,
potřebuji poradit ohledně dohody o pracovní činnosti. Dohodu jsem podepsal u nejmenované korporace na 80 hodin měsíčně, doslova je uvedena "základní mzda ve výši 160 Kč/hod, tj. 12800 Kč měsíčně". Jsem student a růžové prohlášení jsem podepsal. Nyní jsem při první výplatě ale zjistil, že uvedená částka zřejmě není brána jako hrubá mzda (jak jsem očekával), ale jako superhrubá - zaměstnavatel mi na výplatnici uvedl daňový základ 12864 Kč a hrubou mzdu 9600 Kč, čistou mzdu mi tedy vypočítal na pozoruhodných 8544 Kč. Já svůj nárok na čistou částku vypočítal na 11217 Kč, a prosím tedy o radu, co je moje oprávněná čistá mzda.
pomeranch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kubik88 27. 10. 2016 20:19

Mzda se uvádí vždycky v hrubém, jen se tě snaží obrat. Buď bych se snažil domluvit nebo okamžitě odejít a nahlásit jej na úřad práce.
kubik88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod protektor1 31. 1. 2017 18:42

Dobrý den, rád bych poprosil o radu. Od ledna do března 2016 jsem byl zaměstnán u jediného zaměstnavatele na základě pracovní smlouvy a měl jsem u něj podepsané prohlášení k dani. V dubnu a květnu 2016 jsem pracoval u téhož zaměstnavatele pouze na základě DPP (10 tis. / měs.) Měl jsem u něj opět podepsané prohlášení k dani a tudíž příjem z DPP nebyl zatížen daní. Zbytek roku jsem byl v evidenci ÚP. Nyní budu podávat daňové přiznání za 2016. Budu do DP vykazovat příjmy i z DPP? Děkuji za pomoc.
protektor1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MilanM 3. 2. 2018 08:56

Jsem zaměstnanec:
DPP: úhrn zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti: 1200Kč
Úhrn uskutečněné stražené daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daněvz příjmů uvedených na ř.2 (paragraf 36 odst. 1 p) zákona): 180Kč

V daňovém přiznání: 1200Kč půjde do kolonky úhrn příjmů od všech zaměstnavatelů, 180Kč půjde kam?
Díky Rop.
Naposledy upravil MilanM dne 3. 2. 2018 20:29, celkově upraveno 1
MilanM
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 3. 2. 2018 10:10

řádek 87a
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron