v style="width:183px; float:left; text-align:center; margin: 3px;font-size:13px">Novela zákoníku práce: Chystané změny přehledně. Co bude jinak?
Novela zákoníku práce: Chystané změny přehledně. Co bude jinak?
Mzdy v Polsku strmě rostou. Česko ve srovnání ztrácí
Mzdy v Polsku strmě rostou. Česko ve srovnání ztrácí
Práce na dva zkrácené úvazky: Jak na výpočet čisté mzdy, odvody a daně?
Práce na dva zkrácené úvazky: Jak na výpočet čisté mzdy, odvody a daně?
Jak virtuální sídla redefinují pojem „pracoviště“
Jak virtuální sídla redefinují pojem „pracoviště“
Důchodová reforma počítá s nižším zdaněním pracujících důchodců
Důchodová reforma počítá s nižším zdaněním pracujících důchodců
', 'reklama19_webu_cz3' => '
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
', 'reklama19_webu_cz4' => false, ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745106152, 'reklama19_webu_cz5' => 1713573786, 'reklama19_webu_cz8' => 1713573760, 'reklama19_webu_cz3' => 1713573760, 'reklama19_webu_cz4' => 1713573787, ) ?> Dohoda o provedení práce - FinExpert.cz

Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 16. 3. 2010 20:30

Ano ... bez toho sice přiznání lze podat, ale finančák jej bude chtít ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 16. 3. 2010 20:40

A můžu se zeptat, jak se to oficiálně jmenuje, abych to z nich případně vymámil? Díky moc.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 3. 2010 20:52

elipsoid: potvrzení o zdanitelných příjmech
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elipsoid 16. 3. 2010 21:01

Díky moc.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inky 17. 3. 2010 20:02

Dobrý den,

vůbec se v daňové problematice nevyznám - jsem student, nezletilý, v létě 2009 jsem pracoval brigádně na příkazní smlouvu, vydělal jsem si 21600. Zaměstnavatel nepodal daňové přiznání, ani nezaplatil pojištění (dostal jsem plnou výplatu) - tedy, musím ho podat já. Mohl by mi někdo pomoct? Konkrétně co a jak (dobře, to moc konkrétní nebylo..)? Teď zjišťuji, že jsem měl podepsat prohlášení k dani, což jsem neudělal :(

Děkuji moc moc předem
Inky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 18. 3. 2010 19:35

elipsoid: "Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a z funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění" ... to je celý a úplný název a vypadá to cca takto

Inky: A byla to opravdu "příkazní smlouva"? Nebylo to něco jiného?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inky 24. 3. 2010 14:14

Dobrý den, opravdu to byla příkazní smlouva.
Inky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 24. 3. 2010 19:19

Asi by to chtělo názor právníka, zda příkazní smlouva je možné uzavřít s nezletilým ... já si myslím, že ne ...

No a je to jinak příjem dle § 10 zákona o daních z příjmů ... pokud to bylo do 20 tis. Kč tak je to osvobozeno ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin123456 21. 6. 2010 22:16

měsíčně 14000Kč, student, dpp, podepsanej růžovej papír kolik peněz dorazí na účet?
Martin123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 6. 2010 23:05

Koukni do výpisu z účtu ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin123456 22. 6. 2010 06:38

sem nedočkavej, zatim žádnej nemam.. teprve budu mít první vejplatu :-)
Martin123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2010 08:31

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin123456 23. 6. 2010 19:34

fajn :-) tak se mi to líbí, díky
Martin123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Heady569 27. 8. 2010 15:01

Zdravím, mám dotaz.
Jak lze vyřídit následující situaci

Živnostník chce vyplatit peníze "zaměstnancům", kterým zadal zakázku. Nicméně jsou z jiného města a klasická metoda podepsání DOPP na místě je problematická. Jaké jsou alternativy? Lze uzavřít DOPP i "na dálku"? Tak, aby se dala regulérně založit do účetnictví se všemi náležitostmi?

Díky za odpověď
D3vilR4ge
Heady569
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomkins 30. 9. 2010 12:57

Heady569 píše:Zdravím, mám dotaz.
Jak lze vyřídit následující situaci

Živnostník chce vyplatit peníze "zaměstnancům", kterým zadal zakázku. Nicméně jsou z jiného města a klasická metoda podepsání DOPP na místě je problematická. Jaké jsou alternativy? Lze uzavřít DOPP i "na dálku"? Tak, aby se dala regulérně založit do účetnictví se všemi náležitostmi?

Díky za odpověď


Proč by to nešlo? Myslíš, že smlouvu lze podepsat pouze na jednom jediném místě v republice? Můžeš ji podepsat kdekoliv. Ať ti ji pošle poštou, ty ji podepíšeš a pošleš zpátky.
Tomkins
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků