Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aneta88 20. 10. 2010 20:26

Dobrý den, jsem studentka vyšší školy a šla jsem žádat o přídavek na dítě (na mě), ale bylo mi řečeno, že jelikož jsem minulý rok měla brigádu na DPČ, nemám na přídavek nárok. V zákoně jsem to nenašla, tak jsem se chtěla zeptat, jestli to je pravda.

Předem moc děkuji za odpověď..
Aneta
aneta88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2010 20:52

aneta88 předpokládám, že nyní stále studujete a brigáda je již minulostí, tedy že jste nezaopatřeným dítětem do 26 let věku. (Jestliže je vše jinak, bude nutné situaci lépe popsat.)

V takovém případě by nárok být mohl. Mohl, neboť tato dávka se posuzuje dle příjmů společně posuzovaných osob a není možné říct, že je..protože příjem může překročit zákonem stanovenou hranici, která by momentálně měla být 2,4 násobkem životního minima.

Jinak si myslím, že ze zákona máte možnost příslušnou žádost podat a nechat ji vyhodnotit - samozřejmě zdarma. Maximálně dostanete rozhodnutí o zamítnutí dávky s odůvodněním - PROČ.
S pozdravem MgX
MgX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 22. 10. 2010 16:38

Přesně tak ... zda ano či nikoliv by bylo věštění z koule ....

Podejte žádost o přídavek doplněnou příjmy všech členů domácnosti na příslušném formuláři a potvrzením o studiu ...

Všechny formuláře lze najít na http://portal.mpsv.cz/forms/
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek88 4. 1. 2011 08:34

Dobrý den, mám dotaz a jsem trošku z toho zmatený. Budu letos podávat poprvé daňové přiznání a jde mi o to, že v minulém roce jsem začal se živností, červnu od té doby platím minimální zálohy na SP,ZP :-) Jenže jsem nic nefakturoval a pořád jsem pracoval na dohodu o provedení práce. ( šlo o lektorování v rozsahu 150 h) a takhle jsem to měl u 3 firem. Ružovej papír mám podepsaný u toho zaměstnavatele, kde jsem dostal největší odměnu. U těch ostatních to bylo do max. 5000Kč/měsíčně...Dá se to nějak vložit do podnikání? Prakticky je to stejné povahy jako moje podnikání. A nebo to dám jinam? Vlákna diskuzí jsem četl jenže vše bylo před změnou zákonu :-/Tak se raději připtám. Daňovou evidenci (není problém tu vede v pohodě) i co se týče informací o paušálu. Student nejsem. Moc prosím o radu :)
Díky Honza :)
janek88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 4. 1. 2011 10:43

Příjmy z dohody o provedení práce jsou příjmy ze zaměstnání. A nelze je nijak převést na příjmy z podnikání. To, že to bude podnikání jste si měl rozmyslet na začátku.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janek88 4. 1. 2011 13:05

Super díky za odpověď :). Takže do podnikání dám 0,- a zbytek příjmy ze zaměstnání :) a prakticky vyřešené :)
janek88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod premo2 16. 3. 2011 16:51

Zdravím,
jsem inv.důchodce s invaliditou 3.stupně a pracuji u jedné firmy (dělá to asi 40hod. měsíčně), kde jsem podepsal daňové prohlášení, aby daň kterou ze mzdy platím byla zálohová a nikoliv srážková a já si ji mohl koncem roku nechat vrátit a v následující výplatě se mi už daň nesrážela a já dostal celou hrubou mzdu. Tak se chci zeptat, jestli je to v pořádku. Jde o to, že jsem tehdy cosi podepsal a ta paní to poté doplnila. Hrozím se toho, abych neměl nějaké daňové nedoplatky a já potom nemusel daň doplácet, popř. s nějakým postihem. Děkuji za odpověď.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 16. 3. 2011 19:31

Nehrozí. Prostě a jednoduše máte v jenom zaměstnání každý měsíc nárok si uplatnit slevu na poplatníka a na invaliditu.

A navíc firma si na vás taky uplatňuje slevu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 3. 2011 04:46

moment, to se asi nejedná o dpp, to je <=150h/rok
a tu srážkovou daň odvedenou si lze přece také nechat vrátit (sleva na poplatníka, na hypotéku, na darování krve a já nevím na co, pak z cca 170-200K nezaplatíte ani korunu na dani, jste-li důchodce)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 3. 2011 17:10

Srážkovou daň nelze vrátit. Pokud není podepsané prohlášení k dani a příjem je nižší než 5.000 Kč měsíčně tak je daň srážková a tu již nelze vyúčtovat zpět.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 17. 3. 2011 23:00

ale o výši peněz nic nepsal
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 18. 3. 2011 13:28

Srážkovou daň vrátit nelze.

Musela by to být zálohová daň.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 20. 3. 2011 11:13

Dobrý den,
jsem OSVČ a podepsal jsem DPP s člověkem, který pro mne něco vypracoval cena byla 1000,- a čas cca 4h...
jedná se mi o platby jelikož se nebude podepisovat "růžový papír", tak to bude srážkovou daní 15%
takže mu převedu na jeho účet 1000-15% = 850,- ?
Při vkládání do svého účetnictví si dám do nákladů 1000,- nebo jen 850 ?
A tuto srážkovou daň 150,- zaplatím až na konci zdaňovacího období? Pomocí nějakého dalšího formuláře?

Děkuji za odpovědi, jsem v tomto nový...
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 3. 2011 11:40

1000, daň v podstatě ihned na Fú kde ses předpokládám už nahlásil jako plíátce srážkové daně z příjmu ze závislé činnost ...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 20. 3. 2011 11:59

Takže to shrnu:
na učet 850,-
do nakladu 1000,-
150 ihned na FU, kde sem se registroval ?

-- 20. 3. 2011 12:11 --

Tak podle tohoto článku se odvést ihned nemusí od 1.1.2011
http://www.money.cz/infoservis/lhuty-pr ... 2011-lisi/
xorlaf
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků