Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chatumbabub 31. 5. 2011 12:04

Rop:
aha, takze to je tak, ze druhymu zamestnavateli musim rict, ze uz za me jiny zamestnavatel slevy uplatnil? ( ikdyz za jiny mesic)
ThinkPad T450s
chatumbabub
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 5. 2011 12:10

proč lidi nečtou formuláře, které dostávají k podpisu?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 5. 2011 13:35

misaan: pokud má současně dvě zaměstnání ze kterých běží zálohová daň (tj. obě s příjmem vyšším než 5000 Kč, nebo s podepsaným prohlášením k dani) tak má povinnost podat daňové přiznání

chatumbabub: u toho druhého prostě nesmíš podepsat prohlášení k dani ...

A jak říká mikicz ... na prohlášení k dani je právě ono prohlášení, že to nikde jinde nemáš podepsané ... proto je to "prohlášení" ... stačí jenom číst to co máte podepsat
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 31. 5. 2011 14:04

Asi budu za ignoranta :), ale ja to prave cetl a je tam napsano, ze
Prohlašuji, že
1. současně neuplatňuji za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období
a) nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku jsem
nepodepsal(-a) u jiného plátce prohlášení k dani3) ;


Tudiz to znamena, ze kdyz jsem v lednu a v unoru pracoval ve firme A a prohlaseni podepsal, tak mi nic nebrani podepsat znovu ve firme B kde precuju v cervnu a cervenci.

Nebo jsem vedle ? :hm
ThinkPad T450s
chatumbabub
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 5. 2011 16:17

chatumbabub píše:Tudiz to znamena, ze kdyz jsem v lednu a v unoru pracoval ve firme A a prohlaseni podepsal, tak mi nic nebrani podepsat znovu ve firme B kde precuju v cervnu a cervenci.
Přesně tak.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 14. 7. 2011 20:07

Zdravím,
podařilo se mi za únor/2011 mít podepsané daňové prohlášení u dvou zaměstnavatelů současně, pro vrácení daně a inkasoval jsem ji v měsíčním zůčtování. Něvědomky jsem to u druhého zaměstnavatele podepsal taky, aniž bych věděl co. Nic méně, za březen by už to mělo být v pořádku, paní mzdová účetní jednoho zaměstnavatele to uvedla do pořádku. Nic méně, jak jsem se dočetl, mám teď povinnost udělat si daňové přiznání, tak se chci zeptat, jestli je to opravdu nezbytné, jestli na to fin.úřad příjde, popř.kdyby na to přišel, jestli by mi vyměřil k zaplacení jenom tu daň toho jednoho měsíce kterou jsem u druhého zaměstnavatele rovněž inkasoval, nebo by tam byla nějaká pokuta nebo úroky navíc.
Díky.
Lumia 920 Black
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 14. 7. 2011 22:32

A o kolik jsi stát okradl? O celou slevu na poplatníka? Tj. 1970 Kč? A pokud to máme za únor, tak to bylo placeno v březnu a s daňovým přiznáním to doplatíš za rok. Úrok z prodlení je cca 15 % p.a. Což by dělalo necelých 300 Kč. A to ti musí financ vyměřit a čitám, že si na to nevzpomene (nebo spíš že to neřeší, protože se to na konci roku srovná). A i kdyby, tak to není zase tak hrozná částka :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 14. 7. 2011 23:32

U toho zaměstnavatele, kde jsem to nechal zrušit to dělalo 500Kč, u druhého, kde jsem tu slevu nechal to dělá asi 1215Kč. Takže předpokládám, že příští rok v daň.přiznání za tento rok doplatím 500Kč a bude to ok. A budu platit tu vyšší částku z těch dvou zaměstnavatelů, nebo tu co jsem nechal zrušit, je na to nějaké pravidlo ?

"tak to bylo placeno v březnu a s daňovým přiznáním to doplatíš za rok": myslíš příští rok, ne za celý rok doufám...
Lumia 920 Black
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 15. 7. 2011 18:21

No to záleží na tobě kde budeš mít prohlášení a kde ne.

Jinak doplatíš to co ti vyjde na daňovém přiznání ... pokud máš hypotéku či daruješ krev tak je možné že taky nic nedoplatíš ... věšteckou kouli nemám ...

Jinak doplatíš v březnu 2012
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzka-s 5. 11. 2012 19:14

Já teda doufám, že mi někdo odpoví i když je diskuze stará x měsíců, něco jsem z té vaší diskuze pochopila ale něco ne. Mám mnoho otázek tak doufám, že tomu někdo opravdu rozumí a poradí mi.

1. OSVČ může uzavřít s brigádníkem studentem i něco jiného než DPP například smlouvu o dílo ( i když jde např. o služby?) s tímto jsem se setkala a chtěla bych vědět jak se na to tváří paragrafy nebo zákon....

2.OSVČ uzavře s brigádníkem dohodu na 50hodin za 100kc v měsící, brigádník pracuje a odpracuje.
a) co se děje dál když podepíše růžové prohlášení jako student (tohle prostě nechápu, měla by se daň poslat FU z tech 5000, a brigadnikovi to vyplatit v čistém???? TZN dám 5000 brigádníkovi a ještě 15%z toho FU ??? a kdy se mi ty peníze vůbec vrátí? nebo mi to někdo vysvětlele prosím :()
b) co se děje když nepodepíše růžové prohlášení (strhne se 15%srážková daň která se pošle FU do 20.dne dalšího měsíce a zbytek se vyplatí brigádníkovi? žádné jiné závazky k němu nejsou???


Chápu že se na konci roku dává vyučtování ze té srážkové a taky zálohové a jsou ještě nějaké povinnosti?

Díky moc'
zuzka-s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 5. 11. 2012 23:06

1. blbě ... v roce 2012 hodně blbě ... je to prostě nelegální práce

2. optimální by bylo najít si účetního či daňového poradce ... ještě je tam povinnost zákonného pojištění za zaměstnance u Kooperativy
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod veronika.vavr 19. 7. 2013 10:06

Zdravím všechny,
potřebovala bych prosím poradit..

Jsem absolventka VŠ a začala jsem pracovat na DPP. Nechci se hlásit na Úřad práce, bohužel však nevím, co a jak kde platit. Vím, že ze zákona musím zaplatit zdravotní pojištění a chtěla bych se zeptat, jestli musím nějak danit i částku, kterou si přes DPP vydělám? Je to pod 10 000 Kč, zhruba nějakých 9 000 Kč. A vztahují se na mě ještě nějaké jiné povinnosti???

Moc všem děkuji za radu :)
Hezký den, Veronika.
veronika.vavr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 19. 7. 2013 11:35

Uff, a ta VS byla prosimte jakeho smeru? Filda?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 7. 2013 11:42

Každopádně nějaká praktická škola a bakalářská práce na téma "Dejte někam na web anketu, ať to lidi vyplní, a výsledek pak zpracujte do tabulky" ;-).
Naposledy upravil Tomáš Marný dne 19. 7. 2013 13:13, celkově upraveno 1
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 7. 2013 13:05

Veronika: Je nějaký racionální důvod, pokud nemáš zaměstnání na HPP kromě pocitu jakési "hrdosti" se nejít registrovat na ÚP?
Vřele doporučuji pokud si nechceš přidělávat problémy jít se zaregistrovat na UP.Tím, že tam nepůjdeš si přiděláváš problémy a extrémně riskuješ, že si zavaříš už jen tím, že nezvládneš platit ZP každý měsíc. Docela by měla zajímalo o jakou dohodu-typ práce se jedná(doufám, že to není "agent s teplou vodou").
Pokud jsi na UP, tak můžeš si oficiálně(legalně) vydělat 4000Kč/měs. Není to moc, ale nevidím jediný důvod proč by za Tebe neměl platit stát ZP.
Tak přestaň vymýšlet bejkárny a mazej se registrovat. Brigádu můžeš dělat tak jako tak, dokud si nenajdeš práci.
Ondrasz
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků