Cizí auto v podnikání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rop 24. 1. 2008 16:08

Mno jo ted na to koukam do zakona ... mate pravdu ... vypujcene jsou az dale a jen nahrada ze benzín ... sypu si popel na hlavu
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acklima 24. 1. 2008 17:40

Díky za bleskurychlé odpovědi a vysvětlení... :D
acklima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 1. 2008 18:40

zdenekj: ale může platit výpujčné (4,10 na km)... což ve výsledku vyjde na stejno, ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenekj 24. 1. 2008 18:59

To právě nemůže, i když to nemá logiku : )

a.) nájemce: potom to už není vypůjčka ale nájem a tudíž je nutno benzín dávat do nákladů dle účtenek + cena nájmu, je rovněž otázkou zda to je cena obvyklá.
b.) u pronajímatele: jedná se o příjem dle § 10 a jako náklad lze uplatnit 30% paušál nebo skutečné náklady a vzhledem k tomu že se nejedná o služení cestu poplatníka nelze dát jako náklad náhradu.
zdenekj
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 24. 1. 2008 19:04

zdenekj:hm, v životě by mě nenapadlo, že to je tak složitý... no tak zbývá nejjednodušší vaarianta. koupit na sebe š120 za 2000 a do nákladů dávat její provoz...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acklima 31. 1. 2008 14:28

Ještě bych se chtěl zeptat:
1) K podnikání jsem používal bezplatně zapůjčené auto (účtoval jsem ujeté km * Ø spotřebu dle TP * 29,72 z r. 2007), které bylo k 28.1.08 na mě přepsáno (RČ) a nevloženo do OM. Soukromé auto tedy používám i pro firemní účely.
Chtěl jsem si jen ověřit, jestli neudělám nějakou "botu", :roll: když nyní od 28.1. budu účtovat ujeté km * (Ø spotřebu dle TP * N95 za r. 2008 dle MF v lednu 2009 + 4,10)?

2) Do té doby jsem navíc neřešil silniční daň (platil ji původní majitel auta) a ještě poslední dvojdotaz: :wink:
- do kdy se musím přihlásit k placení?
- musím platit zálohově nebo můžu celou částku zaplatit najednou (dle tabulky mi vyšlo 1800,- Kč)?
acklima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 31. 1. 2008 16:12

1. neděláte

2. přihlásit co nejdřív ... platí se zálohy (za měsíc leden, únor, březen do 15. dubna) ale když do 15. dubna zaplatíte zálohu na celý rok tak to bude vpořádku a nikdo vám hlavu neutrhne ... hlavně do 15 dubna něco zaplatit :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acklima 31. 1. 2008 17:41

Jee, tak to je supr. Dík moc, Rope! :lol:
Zítra se jdu hned registrovat a pak jim tam tedy něco pošlu. :wink:
acklima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 31. 1. 2008 18:12

Já jenom přihodím odkaz na stránky Jak správně zaplatit daň :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acklima 31. 1. 2008 18:32

Dík za tip :-)
acklima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jolly_Joker 1. 2. 2008 23:49

Dá se nákup pneumatik na soukromé auto, které využívám pro podnikání, zahrnout do nákladů OSVČ???
Jolly_Joker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 1. 2. 2008 23:54

Ne ... žádné náklady k čemukoliv soukromého nelze uznat jako daňově uznatelný náklad ... to je jako kdybyste si nechal opravit televizi a dal si to do nákladů :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 2. 2008 12:17

Rop: všechno jde, záleží jenom na tom, co je na dokladu napsáno. Pokud opravář TV napíše na doklad že jde o opravu firemního monitoru, tak není žádný problém :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prochy75 12. 5. 2018 09:00

Dobry den, podnikatel vlastni auto nezaradil do obchodniho majetku pro dan z prijmu, bude uplatnovat nahrady za kilometr dle §24(2)k.

Povede knihu jizd kde bude videt, ze auto skutecne pouziva jen pro firemni ucely.

Na zaklade toho si bude ponechavat uctenky za PHM a bude si z nich narokovat dph.

Da se to takhle?
Prochy75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 15. 5. 2018 21:55

:-) Šak DPH a daň z příjmů jsou dvě rozdílné daně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník