Nový živnostenský zákon 2008

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 31. 7. 2008 08:43

Rop píše:Převod starých živností na nové - ten kdo měl 30. 6. 2008 alespoň jednu živnost volnou má automaticky od 1. 7. 2008 všeobecnou živnost volnou (všech 80 oborů) i když na to nemá žádný papír a ani to není uvedeno v živnostenském rejstříku. Není potřeba kvůli tomu na ŽU něco zařizovat, prostě to tak platí


Ja kdyz se ted podivam do RZP, tak tam u oboru vidim jenom ty puvodni. Je nekde oficialni informace, ze ktere se da vyjit, ze je to opravdu tak, jak si zde napsal?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 7. 2008 10:27

Již jsem to tu uváděl ... jsou to přechodné ustanovení oné novely Čl. II odst. 8 zákona č. 130/2008 Sb. (pozor bod 8 je v tomto textu schován u sedmičky)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2008 16:24

Tak se ministerstvo průmyslu a obchodu vzpamatovalo (asi zkončily dovolené) a konečně víme (respektive od 14. srpna 2008 budeme vědět) jaké jsou náplně jednotlivých oborů živnosti volné a živností řemeslných, vázaných a koncesovaných ... viz vyhláška 278/2008 Sb. (PDF soubor)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 31. 3. 2009 17:01

Když půjdu na živnostenský úřad, že chci dospat jednu volnou živnost ke stávajícím, tak budu něco platit? Nebo je to zdarma? Nechci nic tisknout nebo tak. Jen doplnit údaj v jejich databázi.

EDIT: No jestli zdarma, tak se mrknu co by se mi hodilo a zítra se tam na ně skočím podívat.
Ještě by mně zajímalo jestli je možné rozšiřovat činnosti, když mám aktuálně přerušenou živnost. :-[
Naposledy upravil S-Tony dne 31. 3. 2009 17:28, celkově upraveno 2
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 3. 2009 17:08

Doplnění oborů živnosti volné je zdarma :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 31. 3. 2009 22:34

S-Tony: pokud ty stavajici nemas systemem bingo (aneb uplne vsechny) tak ano :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 4. 2009 21:14

Cože?
Momentálně tam mám zapsanou jen jednu z těch nových a tou je "reklamní činnost, marketing" a potřebuji k tomu připsat ještě "pořádaní kurzů, školení".
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků