Nový živnostenský zákon 2008

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 15. 2. 2008 12:27

Sněmovna schválila nový živnostenský zákon, ještě musí projít senátem a přes prezidenta. Pokud se to stihne, začne platit od 1. dubna (informace z tisku).

Mám dotazy:

1. kde si mohu přečíst text zákona?

2. kde najdu seznam nových 80 živností?

3. je už někde vzor nového živnostenského listu? - budu muset znovu platit 1000 Kč, nebo mi nechají starý živnostenský list?

4. myslíte, že bude podezřelé, když 1. dubna naklušu na Živnostenský úřad a nechám si zapsat 5 nových živností? :-)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2008 14:15

stanislav.stribrny: vyjadrim se jenom k te ctyrce - co komu do toho je?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 15. 2. 2008 14:18

Jedná se o sněmovní tisk č. 354

Schválený zákon poslaneckou sněmovnou (usnesení č. 649) bude dostupné během několika dnů.

Na stránce sněmovního tisku můžete sledovat celý proces schvalování (včetně případné senátní diskuze a podpisu prezidentem).

Senát se návrhem zákona ani nemusí zabývat (a pokud se podívám na hlasování č. 216 tak věřím, že shodou napříč politickým spektrem se senátoři nebudou zabývat), a prezident (ať již bude jakýkoliv) tuto shodu též urychleně podpoří :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 7. 3. 2008 18:09

Tak další sledování lze na stránkách senátu ... novela živnostenského zákona je označena jako Senátní tisk č. 211 a senát by ji měl projednat na 12. schůzi, která začíná 19. března 2008 v 10 hodin
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 4. 2008 15:47

Novela živnostenského zákona byla podepsána prezidentem.
http://www.finexpert.cz/Bleskovky/Prezi ... fault.aspx
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 8. 4. 2008 16:15

Ano ... podepsal 2. 4. 2008 ... pokud to ve sbírce zákonů vyjde do konce dubna tak to 1. července začne být účinný :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 4. 2008 16:19

haleluja
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 8. 4. 2008 19:57

Oki, takže budu moci konečně založit živnost za rozumnějších podmínek.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rop 29. 4. 2008 12:07

Jinak novela živnostenského zákona vyšla pod číslem 130/2008 Sb. dne 17. 4. 2008 ... čili v účinnost vstoupí 1. července 2008
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 19. 6. 2008 10:03

Tak jsem se dozvěděl, že ohlášení nové živnosti nebude zadarmo, jak v médiích radostně tvrdil Říman, ale úředníci si vymysleli jakýsi manipulační poplatek ve výši 500 Kč za "změnu".
Přitom do července činí poplatek za změnu 100 Kč, takže vlastně jde o zdražení, byť se už neplatí tisícovka za "nový ŽL".
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 19. 6. 2008 15:17

Přečtěte si v zákoně č. 130/2008 Sb. část druhou (strana 1741), kde je novela zákona o správních poplatcích.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 19. 6. 2008 16:01

Vždyť ano. "Další ohlášení živnosti" - 500 Kč.
Přitom si jasně pamatuji, jak Říman v televizi a rádiu tvrdil, že to bude zdarma. Poslal jsem mail na ministerstvo průmyslu, až mi odpoví, vložím sem.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod zadirr 20. 6. 2008 11:59

Živnost volná už je jen jedna, takže "Další ohlášení živnosti" už se nekoná, pokud už člověk jednu živnost volnou má.

Jestli to dobře chápu, tak mě osobně se bude týkat:
Předmětem poplatku není
...
5. Změna oboru činnosti v rámci živnosti volné.

a maximálně ještě
g) Vydání výpisu z živnostenského rejstříku po provedení oznámené změny Kč 100

i když si nejsem jistý, jestli je to povinné... potřebuji já na něco výpis z rejstříku? Živnostenský list co mám doma jsem potřeboval jen dvakrát, a to při registraci na Finančním úřadě a na zdravotní pojišťovně, od té doby už ho po mě nikdo nechtěl.
zadirr
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 20. 6. 2008 17:18

od 1. července je doklad o podnikání výpis z živnostenského rejstříku a ne živnostenský list jak tomu bylo doposud
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 6. 2008 17:23

Po mně občas chtějí vidět ŽL někteří mí klienti, resp. ho poslat okopírovaný spolu s fakturou :-)
Rozdělení na živnosti ale přece nadále zůstává, takže ŽÚ pořád může rozdávat pokuty, když nějakou živnost nemáte nahlášenou a provozujete jí. Myslím, že ta reforma je docela na nic, pořád stejná byrokracie:)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 6. 2008 02:09

Co prosím?

Pokud nemáte nahlášenou živnost řemeslnou, koncesovanou, nebo vázanou a provozujete ji, tak vám ŽU může napařit pokutu ....

Pokud máte živnost volnou, tak máte živnost na všechno co neupravuje speciální zákon (lékař, auditor ...) a co současně není živností koncesovanou, řemeslnou nebo vázanou ....

Takže pokud 30. 6. 2008 máte živnost na maloobchod, tak 1. 7. 2008 můžete provozovat třeba programátorské práce a nikdo vám nic neřekne :-)

Ještě si myslíte že celá ta novela ja na prd?
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 6. 2008 09:24

Já pro mé občasné stavění PC teď spíš přemýšlím o smlouvách mezi mnou a klientem. Příklad. PC stojí 15.000,- Kč. Klient mi dá 17.000,- Kč, na papír si napíšeme smlouvičku, že postavím, nainstaluji a dodám to a to do nějakého data, nebo peníze vrátím, a zbytek je odměna za práci. Při předání dodatek ke smlouvě o předání. Pak vše na konci zdaním a je to. Nebo ne? ŽL pro 3 podobné kšefty za rok se nevyplatí. Navíc když odměna bude celkem 6.000,- Kč, nemusím ani nic řešit.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 21. 6. 2008 10:03

To je právě otázka, jak se k tomu bude stavět místní FÚ a ŽO místního úřadu. Mohlo by se snadno stát, že dojdou k závěru, že provozuješ "soustavnou činnost" a pak bys mohl mít na krku hned porušení několika paragrafů ani bys nemrkl.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 21. 6. 2008 10:36

Když udělám tři takové kšefty ročně tak těžko. Mám normální zaměstnání a toto na přilepšenou nikoho podle mne zajímat nebude. A i kdyby, najděte si ty tři klienty ;-). Ti jsou spokojení, nikomu se svěřovat nebudou.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 6. 2008 11:58

Rop píše:Takže pokud 30. 6. 2008 máte živnost na maloobchod, tak 1. 7. 2008 můžete provozovat třeba programátorské práce a nikdo vám nic neřekne :-)

V zákoně je tabulka se seznamem 80 volných živností. Takže rozdělení stále zůstává, jen těch podnikatelských škatulek je o něco méně. V příští novele jich třeba bude už jen 60 a za dvacet let se dočkáme jediného živnosťáku. Doufám, že nejsem optimista:)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2008 16:18

stanislav.stribrny: na kterou novelizaci se díváte? opravdu na tu poslední? já tam vidím jednu živnost a to: "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského"
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 6. 2008 16:54

Str. 1731 výše uvedené Sbírky zákonů - je zde vyjmenováno 80 volných živností. Rozdíl oproti dřívějšku jen v tom, že jich je méně, protože některé živnosti vypadly. Po 1.7. v tom budou ještě větší zmatky, než dosud, protože logicky řadu podnikatelských činností nenapasujete do té správné škatulky (třeba pro výuku jazyků, která vypadla, ale příkladů mám víc).

Jediným správným řešením by bylo zcela zrušit rozdělení na jednotlivé živnosti a zavedení jen jediného živnostenského listu s tím, že jeho majitel by mohl podnikat v jakémkoliv oboru, od výuky jazyků, přes prodej kancelářských potřeb až po finanční poradenství. nevidím jediný rozumný důvod, proč to úředně rozdělovat. Vy snad ano? Původně tak Říman prezentoval záměr nového zákona, ale vidím, že se nezměnilo vůbec nic. Zase budou lítat pokuty, protože nemáte správný živnosťák na AdSense :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 6. 2008 17:23

Není tam 80 živností ... ale je tam:
"Živnost volná" ... jednotné číslo ... čili jedna
Předmět podnikání: "Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona"
A dále je 80 oborů živnosti volné.

Podobně tomu bylo i teď. Jenže bylo víc živností volných. A každá živnost měla více oborů.
Např.:
Živnost volná č. 24 Grafické a kresličské práce měla tyto obory:
* zpracování grafických návrhů a grafických úprav textů
* zhotovení technických výkresů
* zhotovení webových stránek
* písmomalířství
* ..... (jiná obdobná činnost)

Za změnu oborů se nikdy nic neplatilo a taky se nikdy nic platit nebude. Živnost volná je jenom jedna. Jenom je v tom rozdíl, že má 80 oborů. Tentokrát pan ministr Říman co sliboval to splnil. Pokud budete chtít dělat cokoliv co spadá o oněch 80 oborů tak můžete s jedním živnostenským listem bez jakékoliv změny.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 6. 2008 19:29

Jak píše ROP. Živnost volná je jen jedna. a obory živností byly i dříve a málokdo si je nechal psát na ŽL a když jsem při žádosti o ŽL zaškrtl všechny obory v rámci živnosti, bylo to OK.
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2008 12:21

mikicz píše: málokdo si je nechal psát na ŽL a když jsem při žádosti o ŽL zaškrtl všechny obory v rámci živnosti, bylo to OK.

Tak potom nechápu, k čemu to je :)
Otázka tedy je, pokud si nevypíšu na ŽL nějaký obor a budu ho vykonávat, zda jde o porušení zákona. Nebo to bude tak volné, že opravdu mohu podnikat ve volných živnostech volně a bez jejich vypsání na ŽL. Nechce se mi věřit.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2008 14:18

Co takhle si tu novelu zákona nejdřív přečíst?
Pak byste nalezl úpravu § 28 odst. 1 což jsou rozsahy živnostenského oprávnění ... cituji:
Kód: Vybrat vše
Rozsah živnostenského oprávnění (dále jen "rozsah oprávnění") se posuzuje podle předmětu podnikání uvedeného ve výpisu s přihlédnutím k ustanovením této části. Živnostenské oprávnění k výkonu živnosti volné opravňuje k výkonu činností uvedených v příloze č. 4 k tomuto zákonu.

Tak a teď již víte proč je tam těch 80 oborů.
A zapsat si tam můžete všechny, neboť vám je nikdo nevezme. Do teď jste musel v případě, že jste nějakou živnost neprovozoval déle než 6 měsíců ji pozastavit nebo zrušit ... jenomže obory se neruší ...
Navíc ve správních deliktech zůstává "provozuje živnost volnou, aniž by měla pro tuto živnost živnostenské oprávnění" ... nikde tam není ani slovo o oborech
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 6. 2008 17:30

Tak ted jsem z toho taky zmaten. Takze je vhodne si tam "zatrhnout" vsech 80 oboru? Idealni by byl nejaky step-by-step navod :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2008 17:57

doufejme, že 1. 7. bude ... dřív to jít měnit nemohu :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2008 19:29

Takže logičtější by asi bylo nevypisovat žádný obor, a mít v ŽL uvedenou jen tu jednu živnost "Výroba, obchod a služby" - pak nás nemůže nikdo nařknout, proč máme vypsáno X oborů a přitom některé neprovozujeme, a naopak některý obor vypsaný nemáme a provozujeme ho.
Myslím, že odpověď nám poskytnou následující měsíce a hodně bude záležet jak novelu budou interpretovat jednotliví úředníci.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2008 21:10

No to upřesnění tam podle zákona musí být ... to nevypadlo ... :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 23. 6. 2008 16:24

A jak je to v případě S.R.O.? když vyhledám jakoukoli firmu na http://www.justice.cz v obchodním rejstříku, tak vyjede jen seznam živností, ale už ne jednotlivé obory. Právnických osob se to tedy netýká?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 23. 6. 2008 17:45

Jenomže obchodní rejstřík není živnostenský rejstřík.

V živnostenském rejstříku to je pro všechny stejně ... čili tam se to předělá všem ...

V obchodním rejstříku musí o změnu zápisu požádat podnikatel ... čili ten se automaticky nezmění ... navíc v obchodním rejstříku není třeba platit za každou vzlášť ... udělá se jeden zápis a je to :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 24. 6. 2008 12:38

Ověřil jsem si výpis z živnostenského rejstříku pro S.R.O. a máte pravdu. Na http://www.justice.cz se nezobrazují obory živností, ale na http://www.rzp.cz už ano. Nevěděl jsem,že je v tom tak významný rozdíl.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod M2M 1. 7. 2008 10:29

já mám 5 ŽL, to si je budu muset nějak měnit, ted jsem zaplatit 500Kč za změnu adresy - to budu muset zase něco platit?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 2. 7. 2008 12:22

Právě jsem se vrátil z hradu .... éééé teda z živnostenského úřadu takže:

Převod starých živností na nové - ten kdo měl 30. 6. 2008 alespoň jednu živnost volnou má automaticky od 1. 7. 2008 všeobecnou živnost volnou (všech 80 oborů) i když na to nemá žádný papír a ani to není uvedeno v živnostenském rejstříku. Není potřeba kvůli tomu na ŽU něco zařizovat, prostě to tak platí.

Pokud někdo bude chtít výslovně dopsat (vymazat) nějaký obor v rámci živnosti volné, tak je to zdarma a k měněné živnosti dostane výpis z živnostenského rejstříku (každá živnost na samostatném papíru).

Oficiálním dokladem o tom, že provozujete nějakou živnost je výpis z živnostenského rejstříku, který lze pořídit na ŽU za 20 Kč / stránka nebo na Europointu za 100 Kč / první stránka a 50 Kč / další stránka. Je to výpis, kde všechny živnosti jsou za sebou (čili jedna volná a pak případně další vázené, řemeslné, koncesované).

Změna titulu, adresy atd. je zpoplatněna 100 Kč a člověk k tomu dostane oficiální výpis z živnostenského rejstříku zdarma.

Přidání nové živnosti (např. nové vázané) je zpoplatněno 500 Kč - opakuji přidání živnosti ... ne dopsání oboru živnosti volné.

První živnost stojí 1000 Kč.

Nově lze vyřídit všechny věci ohledně živností na místech Europoint, ale je to dražší.

Pokud podnikatel provozuje v rámci živnosti volné nějaký obor, který nemá zapsaný, tak se mu nic nemůže stát - z hlediska kontroly živnostenského úřadu je to nepostižitelné.

Pozor - u provozoven jste povinni mít nahlášený obor živnosti volné (čili u provozoven vám automaticky nenabíhají všechny)

Pokud bude mít podnikatel zapsáno všech 80 oborů tak mu je nikdo nemůže vzít - pokud vykonává alespoň jeden obor (nebo to střídá) tak mu zůstávají všechny.

Pozastavení živnosti lze nově udělat na jakoukoliv dobu, nejen na maximální 2 roky jako tomu bylo doposud - včera již dělali pozastavení na 30 let :-)

Živnosti, které byli doposud přerušené jsou od překlopení na nový živnostenský zákon aktivní - kdo chce přerušit musí znovu požádat.

Je zrušená místí příslušnost, čili na fakturách, objednávkách a webových stránkách (povinnosti dle § 13a obchodního zákoníku viz samostatné téma) se uvádí již pouze toto:
Kód: Vybrat vše
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.

Doporučení pro všechny:
Zkontrolujte si údaje v živnostenském rejstříku a případné problémy řešte s živnostenským úřadem

živnostenský rejstřík se nalézá na stránkách http://www.rzp.cz/
Případná alternativa úvodní stránky (například pokud by ta oficiální byla přetížena) je: http://www.zivnostenskyrejstrik.cz

Snad jsem napsal vše co jsem se dozvěděl dnes na ŽU ...

Nějaké dotazy?
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 7. 2008 15:11

Rop píše:Pokud někdo bude chtít výslovně dopsat (vymazat) nějaký obor v rámci živnosti volné, tak je to zdarma a k měněné živnosti dostane výpis z živnostenského rejstříku (každá živnost na samostatném papíru).

Ma to nejaky realny smysl, zvlast kdyz clovek ztrati svuj cas?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 2. 7. 2008 18:38

Třeba to bude chtít babka z nějaké firmy, která je vaším odběratelem a bude hubovat, že na to nemáte živnost :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod M2M 3. 7. 2008 06:22

Trochu konkrétně:
mám tyto ŽL

* Poskytování software a poradenství v oblasti hardware
a software
* Grafické práce a kresličské práce
* Reklamní činnost a marketing
* Instalace a opravy elektronických zařízení
* Montáž a opravy vyhrazených elektrických zařízení
* Koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej

Co mám tedy dělat. Mám zajít na ŽÚ a žádat o co?
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 7. 2008 11:07

Sedět doma na zadku :-) Nic není potřeba dělat pokud něco nechceš měnit. A pokud chceš měnit obory živností volných tak jedině snad pro pocit toho, že máš dlouhý výpis z živnostenského rejstříku :lol:
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 3. 7. 2008 17:48

Rop píše:Pokud někdo bude chtít výslovně dopsat (vymazat) nějaký obor v rámci živnosti volné, tak je to zdarma a k měněné živnosti dostane výpis z živnostenského rejstříku (každá živnost na samostatném papíru).

Nevěřím, že je změna ŽL zdarma. Rop asi úřednici ukecal či zhypnotizoval, jinak si to nedokážu vysvětlit :) Do června od nás vybírali tisícovku a teď by za to nic nechtěli? Dokud se sám nepřesvědčím, neuvěřím :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 7. 2008 19:37

musím tě opravit ... změna oborů byla i před novelou zdarma ... jenomže ji nikdo nedělal ... a koukej zítra šupajdit na ŽU ať máš jistotu (když ti zákon ani to co jsem zjistil na na ŽU) nestačí ... :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 3. 7. 2008 22:55

Bude i v novém zákoně nějaký komentář, co do které živnosti (oboru) patří? Ve staré verzi byla každá živnost rozepsána, v nové asi nic takového není. Konkrétně mi jde o to, kam teďka budeme zařazovat webdesign, ale zajímalo by mě to i u některých jiných činností.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 3. 7. 2008 23:39

Dle § 73a živnostenského zákona vláda nařízením stanoví obsahovou náplň jednotlivých živností a oborů činností živnosti volné. Doposud tak neučinila (nebo to alespoň nevyšlo ve sbírce zákonů) a předcházející nařízení vlády ohledně živností volných jsou zrušeny. Nařízení vlády ohledně ostatních živností zůstali v platnosti.
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 7. 7. 2008 16:35

Na webu MPO je tisková zpráva o možnosti ohlásit změnu ŽL elektronicky http://www.mpo.cz/dokument47053.html , ale nikde jsem nenašel odkaz na konkrétní online formulář, přes který bych změnu provedl. Víte o něm?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 7. 7. 2008 20:44

Prý to půjde až na podzim :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 7. 2008 09:43

Rop píše:Převod starých živností na nové - ten kdo měl 30. 6. 2008 alespoň jednu živnost volnou má automaticky od 1. 7. 2008 všeobecnou živnost volnou (všech 80 oborů) i když na to nemá žádný papír a ani to není uvedeno v živnostenském rejstříku. Není potřeba kvůli tomu na ŽU něco zařizovat, prostě to tak platí

Ja kdyz se ted podivam do RZP, tak tam u oboru vidim jenom ty puvodni. Je nekde oficialni informace, ze ktere se da vyjit, ze je to opravdu tak, jak si zde napsal?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Rop 31. 7. 2008 11:27

Již jsem to tu uváděl ... jsou to přechodné ustanovení oné novely Čl. II odst. 8 zákona č. 130/2008 Sb. (pozor bod 8 je v tomto textu schován u sedmičky)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 12. 8. 2008 17:24

Tak se ministerstvo průmyslu a obchodu vzpamatovalo (asi zkončily dovolené) a konečně víme (respektive od 14. srpna 2008 budeme vědět) jaké jsou náplně jednotlivých oborů živnosti volné a živností řemeslných, vázaných a koncesovaných ... viz vyhláška 278/2008 Sb. (PDF soubor)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S-Tony 31. 3. 2009 18:01

Když půjdu na živnostenský úřad, že chci dospat jednu volnou živnost ke stávajícím, tak budu něco platit? Nebo je to zdarma? Nechci nic tisknout nebo tak. Jen doplnit údaj v jejich databázi.

EDIT: No jestli zdarma, tak se mrknu co by se mi hodilo a zítra se tam na ně skočím podívat.
Ještě by mně zajímalo jestli je možné rozšiřovat činnosti, když mám aktuálně přerušenou živnost. :-[
Naposledy upravil S-Tony dne 31. 3. 2009 18:28, celkově upraveno 2
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 31. 3. 2009 18:08

Doplnění oborů živnosti volné je zdarma :-)
Rop
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 31. 3. 2009 23:34

S-Tony: pokud ty stavajici nemas systemem bingo (aneb uplne vsechny) tak ano :mrgreen:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod S-Tony 1. 4. 2009 22:14

Cože?
Momentálně tam mám zapsanou jen jednu z těch nových a tou je "reklamní činnost, marketing" a potřebuji k tomu připsat ještě "pořádaní kurzů, školení".
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník