Student vs Práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Onda26 22. 6. 2015 01:15

Zdravám,

rád bych se zeptal na pár věcí protože mi to z množství témat není jasné. Zrovna jsem dodělal bakalářské studium při kterém jsem brával nějaké brigády na tvorbu webů a programování. Udělal jsem si pár dobrých kontaktů a rád bych začal více pracovat.

Na druhou stranu bych i rád pokračoval ve studiu ale prezenční forma už mě tolik neláká. Rád bych zkusil školu dálkově a předně se věnoval práci.

Mohu tedy jako OSVC student na dálkovém studiu čerpat studentské výhody které se pro OSVC studenty na prezencni forme nabizeji? Co jsem pochopil tak na dalkovem studiu nebudu mít studentský statut. Popř. Jak tuhle situaci řešit lépe? Potřebuji brát pravidelně zakázky od více lidí i mimo republiku a zároveň bych rád dálkově studoval.

Děkuji za případné rady či připomínky
Onda26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 22. 6. 2015 22:25

Najdi si daňového poradce.

Nejde jenom o daň z příjmů, ale podle věty "Potřebuji brát pravidelně zakázky od více lidí i mimo republiku" půjde i o DPH.

Jinak na vysvětlení .... ano student budeš a vše ostatní se odvíjí od tvých příjmů. Když budeš hodně vydělávající student, tak ti studenské výhody budou k ničemu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků