Nájmy -výdaje

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hacik1 27. 4. 2018 08:42

Ahoj, budu mít letos příjmy z pronájmu bytů a chtěl bych zaměstnat domovníka a uklizečku na dohodu o provedení práce ....může být majitel domu -nepodnikající osoba- vůbec jako zaměstnavatel nebo musím mít ičo ? Na nájmy živnost není povinná...nebo to pořešit nějakou smlouvou o dílo ?
hacik1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paty07 27. 4. 2018 11:03

Vzhledem k tomu, že se jedná o stálou činnost, tak buď je domovník podnikatel a poskytuje Vám služby nebo ho musíte zaměstnat na nějaký poměr a to už musíte mít nějaký podnikatelský subjekt.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 27. 4. 2018 15:50

Anebo je jako nezamestnany hlasen na uradu prace, pobira socialni davky a budes mu platit tzv. nacerno.
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 28. 4. 2018 06:41

Jak je to, navod k trestnemu cinu, Zdendo?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod apryl 28. 4. 2018 11:13

Kde neni zalobce, neni ani soudce. ;-)
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 4. 2018 05:28

paty07 píše:Vzhledem k tomu, že se jedná o stálou činnost, tak buď je domovník podnikatel a poskytuje Vám služby nebo ho musíte zaměstnat na nějaký poměr a to už musíte mít nějaký podnikatelský subjekt.

Určitě?
To se mi nezdá, to by si žádný lord nemohl najmout svého Jeana nebo zahradníka.
Přece uklízečku nebo majordoma mohu mít ve svém domě i když neslouží k podnikání.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 4. 2018 07:52

Zákoník práce přece neříká, že zaměstnavatel musí být podnikatel. Takže jak píše Patrik, zaměstnavatel může být kdokoliv.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apryl 30. 4. 2018 14:10

Muze si zamestnanec najmout jineho zamestnance, aby za nej delal jeho praci za nizsi mzdu a rozdil si ponechat?
:hm
apryl
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 4. 2018 17:43

Nejspíše to bude v rozporu s pracovní smlouvou, alespoň já tam měl vždy formulaci ve smyslu, že práci musím provést osobně :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 1. 5. 2018 21:20

Rop píše:Zákoník práce přece neříká, že zaměstnavatel musí být podnikatel. Takže jak píše Patrik, zaměstnavatel může být kdokoliv.

Ale v takovém případě se na něj stejně bude vztahovat zakoník práce, odvod socka a zdravka a tyhle papírovačky nebo ne?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 5. 2018 21:11

No jasně.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků