Výber online fakturace

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vseved91 20. 1. 2015 10:07

Zdravím, jsem tu nový a proto jsem se rozhodl že vytvořím nové téma která mě zajímá. Nedávno jsem si otevřel takový, malý e-shop a rád bych začal využívat některou z možností online fakturace. Myslím si že je to nejlepší řešení, když se to ještě propojí přes api tak to bude fungkovať jako po másle. Nemáte zkušenosti s některým z následujících systémů?

Online faktura od http://www.superfaktura.cz
online faktury od http://www.mojefaktury.cz
nebo
tyto faktury přes http://www.ekonom-online.cz

popřípadě znáte nějaké jiné aplikace?

předem děkuji za pomoc
vseved91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2015 10:56

Upřímně jsem nikdy nepochopil, k čemu tyto aplikace na evidenci a generování faktur jsou a kdo je jejich zákazníkem. Pokud musím vést podvodné účetnictví, tak stejně musím sáhnout po nějakém účetním programu typu Pohoda, Účto apod., protože tyto fakturační aplikace účetnictví neumí.
Pokud mám eshop, tak pak mi faktury generuje přímo eshopová aplikace (nehledě na to, že eshop stejně musím propojit s tím účetním programem).
No a pokud jsem freelancer nebo drobný živnostník, tak těch 30 faktur za rok generuju excelem, kde mám nastavená makra, která vystavení faktury prakticky zautomatizují, vč. výpočtu DPH a příslušných datumů. Seznam vystavených faktur mám v sešitě a když je faktura zaplacená, tak si jí jenom odškrtnu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xls 20. 1. 2015 15:39

Ono i pro toho drobného živnostníka nebo freelancera je lepší investovat do účetního programu - tam se vystaví faktury, vygenerují příkazy k úhradě, natáhnou a automaticky spárují výpisy z banky, vede majetek, adresář, pokladna, vygenerují se sestavy jako podklady pro daně. Prostě co kdo potřebuje. Používám na to Pohodu (edice 2003), ani nevidím důvod to obnovovat, takže při rozpočítání pořizovacích nákladů to je zanedbatelná položka. A člověk má k ruce údaje za posledních skoro 20 let.

Ty on-line fakturace toho umí zlomek, počítat s nějakou kontinuitou je z říše scifi, dlouhodobá praktická využitelnost dat blízká nule, pokud se člověk nevejde do nějakého bezplatného režimu, tak by ho to stálo mnohem víc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2015 15:56

Rozvoj online účetnicví hodně zdržují české banky, protože jediná Fio má API. Na ostatní banky je třeba se napojovat komplikovaně a provozovatelé těch aplikací, co jsem koukal, to řeší jak můžou - přes emailové hlásiče, přes CSV soubory (které je třeba natahovat ručně) apod.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Hlava 20. 1. 2015 16:32

Vpláznout všechna svá data o tom s kým a za kolik obchoduji nějakému anonymnímu online "fakturoidu"?
Tak pro provozovatele idea dobrá, neb na tom pak může postavit další vrstvu byznysu, ale jinak to nedává smysl ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2015 17:06

Ech, konspirační mýty paranoidních bláznů. Programátor nebo správce serveru sedí u monitoru a čte si cizí emaily. Když se nikdo nebojí posílat otevřeně dostupné emaily přes Seznam (vč. snad většiny advokátů a některých notářů, exekutorů a dokonce policejních úřadoven), proč bych se měl bát ukládat faktury u cizí firmy na jejich serverech? Nebo ty snad eshop provozuješ na svém serveru u sebe v kanceláři, no asi ne, máš server někde u hostingové firmy? A nebojíš se, že ti polezou do objednávek? Můžeš mi vysvětlit, kdo, proč a hlavně jak a k čemu by to měl zneužít? Aha, ty firmy vlastně provozuje CIA...
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Hlava 17. 4. 2015 18:42

Z čeho usuzuješ, že bych měl provozovat eshop, či že posílám emaily přes Seznam?
Podnikání není jenom o provozování eshopu ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod rafael58 26. 7. 2018 20:56

Zrovna takovéto téma, které bys zasmradil svým reklamním odkazem z čistě spamovacího účtu, nepochybně hledáš...
rafael58
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků