Kdo z koho? Mbank Mbussines vs. FIO konto

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 19. 6. 2012 23:11

Ahoj,

chci mít odělené finance pro podnikatelské účely.
Mam osobní učet u Mbank a nevim ,jestli mam zvolit Fio nebo Mbank pro podnikání.
Platby budu samozřejmě hlavně přijímat.
Díky za rady. :hm :tleskani
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 6. 2012 23:18

Účet u mBank je placený, čili FIO je jasná volba.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 6. 2012 06:07

U mBank se plati 3 Kc za odchozi transakce mimo banku, u FIO je vse zdarma.
"Hlavni stan" bych tak rozbil u FIO, nicmene napr. u on-line obchodu nemusi byt na skodu mit i jine bezplatne ucty kvuli rychlejsimu prevodu penez od klientu, co maji stejnou banku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spokojenaslepice 20. 6. 2012 07:24

Fio rozhodně jasnou volbou není. Takhle na první nástřel je lepší mít všechno u mBank, vrátí ti to na dalších službách (nabídka úvěrů bez prokazování příjmu atd.).

Nicméně je tu jedna věc. Pro podnikání vůbec nemusíš využívat podnikatelský účet. Já mám k podnikání osobní účet u Equy (výběry z jakéhokoli bankomatu za 9 Kč). Pravda, na účtu neprovádím desítky, stovky transakcí, aby se to zdálo podezřelé.
spokojenaslepice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2012 07:30

U mBank bych osobne nemel nic, ale kazdy sveho stesti strujcem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 20. 6. 2012 09:10

;-) díky moc,nicméně co vše se vlastně provádí za platby z podnikatelkého účtu?..vše co se týká firmy z něho také platím?..tedy služební mobil,daně atd..nebo ho nechám pouze na příchozí platby od zákazníků?..Tak nikdy nevím kolik plateb budu měsíčně přijímat ,aby se to pak bance nezdálo podezřelé a účet mi nechtěla zrušit,poroto rovnou zvažuju podnikatelský.Na mbank se mi líbí ta rychlost převodů z osobního na podnikatelský,možnosti blokací karty atd..Ale to fio je na podnikání také dobré.Fakt nevím no. :oops: :oops: :hm
Naposledy upravil marvy dne 20. 6. 2012 09:53, celkově upraveno 1
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2012 09:28

Tak si zaloz oba a mas to vyreseny. Ale jak psal Patrik, FIO bych mel take jako hlavni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 20. 6. 2012 10:04

Při podnikání jsou potřeba i funkce jako stahování výpisů do účetnictví, export příkazů z účetnictví do IB, přehled denních zůstatků pro rovnání banky, ... Z tohoto hlediska mB určitě ne.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 6. 2012 10:39

xls: pro některé živnostníky nic z toho potřeba není. Těch 12 plateb od bývalého zaměstnavatele nikam neimportují a celkový příjem do přiznání udělají podle vzorce x*12...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 21. 6. 2012 13:59

To jo, ale podle toho co marvy píše, tak to nemá jen jako imitaci. Jinak normálně se z toho platí všechno: platby od zákazníků a dodavatelům, zdravotní, sociální, silniční daň, účtování úroků, je dobrý navázat kartu, pojištění,... I při minimálním počtu operací se vyplatí způsob, kde to není potřeba ručně datlovat. Když se to udělá inteligentně hned ze začátku, tak je pak jedno, jestli je těch operací za rok 100 nebo 10.000.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 21. 6. 2012 15:31

xls píše:To jo, ale podle toho co marvy píše, tak to nemá jen jako imitaci. Jinak normálně se z toho platí všechno: platby od zákazníků a dodavatelům, zdravotní, sociální, silniční daň, účtování úroků, je dobrý navázat kartu, pojištění,... I při minimálním počtu operací se vyplatí způsob, kde to není potřeba ručně datlovat. Když se to udělá inteligentně hned ze začátku, tak je pak jedno, jestli je těch operací za rok 100 nebo 10.000.


Ano xls, přesně na takové platby s poplatky to chci..A ty mě asi neporadíš co? myslíš jako, že to mam nastavit hned v bankovnictví?..ale co mam nastavit??..ještě jsem nepodnikal. :oops: kdyžtak do PM..Dík. ;-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 21. 6. 2012 16:11

Nic se nezadává ... stáhneš si pouze soubor se kterým umí pracovat tvůj účetní systém.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 21. 6. 2012 18:21

co znamená navázat kartu.. :D ?.. nevim jestli je dobré si nechat vydat k podnikatelskýmu kontu i kartu. :-) když je zdarma tak je to asi jedno.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 22. 6. 2012 06:08

Docela by mě zajímalo jaký je asi obrat toho "podnikání" že se někomu vyplatí šetřit těch pár kaček a jít do těchto dvou "socka" bank. Mám účty v obou (kromě spousty dalších) ale opravdu mi nepřijde že zrovna pro podnikání je vhodné mít účet u těchto bankovních amatérů. :pozor

Až budete někdo řešit nějakou reklamačku kde vám místo pár stovek ztratí třeba půl melounu z podnikání a reklamace se potáhne pár měsíců tak zalitujete.. Takový průser může totiž to podnikání úplně v klidu položit a podle mě ušetřený dvě stovky měsíčně za pořádný účet u pořádné banky za to riziko fakt nestojí! :!:
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 22. 6. 2012 06:44

Jediný, kdo mne prozatím ojebal o prachy byla Komerční banka. Zajímal by mne příklad pořádného účtu u pořádné banky - taky bych chtěl být velkykluk.
libol
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron