Auto na OSVČ, paušální výdaje + soukromé použití

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod martinsip 17. 2. 2013 11:31

Rop píše:Samozřejmě že mají ... oblíbený je výslech svědka ... prostě se zeptají protistrany, zda tam podnikatel skutečně byl ... u velkých firem je to běžná praxe ... otázka je kdy se začnou takhle piplat s tím i u malých :-)

To bych je vyfakoval. Na to nemají právo :pozor To jsou obchodní informace. Na to by potřebovali nařízení soudu.

I kdyby ta protistrana řekla, že jsem tam nebyl, tak je to tvrzení proti tvrzení. Navíc já tam můžu přijet, aniž by to protistrana vůbec věděla. Prostě si jedu zkontrolovat např. práci.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 17. 2. 2013 19:03

Zase další šmudla co neviděl daňový řád ani z dálky ... tvrzení proti tvrzení to sice je ... ale financ doměří daň podle pomůcek a teď je řada na tobě abyses bránil ... a když nemáš jak tak jsi ... přesně tam ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 17. 2. 2013 20:01

FÚ nemůže vyslýchat například mého obchodního partnera :pozor
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 18. 2. 2013 07:47

A to jsi vyčetl kde? Já zase čtu § 96 daňového řádu:

§ 96 Svědci
(1) Každá osoba je povinna vypovídat jako svědek o důležitých okolnostech při správě daní týkajících se jiných osob, pokud jsou jí známy; musí vypovídat pravdivě a nic nezamlčovat.
(2) Výpověď může odepřít ten, kdo by tím způsobil nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobám mu blízkým.
(3) Jako svědek nesmí být vyslechnut ten, kdo by porušil povinnosti spojené s utajováním informací podle jiného právního předpisu13), nebo zákonem uloženou nebo uznanou povinnost mlčenlivosti14), ledaže by byl této povinnosti zproštěn příslušným orgánem nebo tím, v jehož zájmu tuto povinnost má.
(4) Správce daně před výslechem poučí svědka o možnosti odepřít výpověď, o povinnosti vypovídat pravdivě a nic nezamlčovat a o právních následcích podané nepravdivé nebo neúplné výpovědi.
(5) Daňový subjekt má právo být přítomen výslechu svědka a klást mu otázky v rámci dokazovaní svých práv a povinností. O provádění svědecké výpovědi správce daně daňový subjekt včas vyrozumí, nehrozí-li nebezpečí z prodlení.
(6) Ve vyrozumění daňového subjektu o provádění svědecké výpovědi správce daně uvede označení věci, ve které bude svědek vypovídat, a označení svědka, nehrozí-li nebezpečí, že by došlo ke zmaření účelu výpovědi.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 18. 2. 2013 11:08

A stejně bych se toho nebál. Tady jezdí celá republika soukromý jízdy psaný jako firemní a FÚ s tím stejně nic nezmůže.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 18. 2. 2013 12:18

Do první kontroly s tím opravdu FÚ nic nezmůže. Tady jde jenom o to, kdy se na to přijdou kouknout pořádně. Ve větších firmách už s tím začali a jsou to opravdu detailisti.

Je to stejné jako s těma houbama ... jedlé jsou všechny, ale některé jenom jednou.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kastrol11 29. 9. 2016 11:57

Dobrý den,

právě jsem si koupila automobil.

Jsem velmi krátce OSVČ a ráda bych věděla, zda si ho mám nechat vložit do podnikání nebo ho nechat soukromě a pak nějak evidovat k soukromému používání.

Auto budu z 80-90% využívat jako OSVČ. Nejsem si jista, jak to vše dobře pořešit z pohledu daňového, odvodu poplatků, vedení knihy jízd atd.

Pokud je tu nějaký podnikatel, který má již toto zmáknuto, můžete, prosím, poradit

Moc děkuji!

-- 29. 9. 2016 13:06 --

ještě bych se chtěla poptat zda mám platit povinné ručení jako OSVČ nebo občan.

Děkuji
Kastrol11
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků