Jak uhradit letenku pres firmu? Poradil by nekdo

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 2. 2017 16:21

Potreboval bych se zeptat na specifickou situaci a zda by bylo mozne ji resit urcitym zpusobem :-)

Pracuji ve statnim sektoru, kde mame jako firemni benefit pridani urcite castky na letenku.
Problem je, ze podminka je ta, ze firma to musi uhradit pouze prevodem z uctu na ucet, tedy z jejich uctu a faktura musi byt vystavena na firmu. Jen vyreseni toho interne zabere cca 10 – 12 dnu. Je patrne, ze tak dlouho nikdo nebude cekat na uhrazeni letenky.
Vsude navic chteji, pokud vyplnit rezervaci letu, tak rovnou vcetne zadani dane platebni karty, ale to zde neni mozne :(

Napadlo me tak nasledujici…
-vyberu letenku (treba pres StudentAgency), uhradim ji svoji platebni kartou,
-za poplatek zda by bylo mozne udelat fakturaci na firmu (nekdy chteji 200czk za prefakturaci)?
-Nasledne firma az to schvali, zasle penize na dany CZK ucet. Ziskaj tak platbu za danou letenku 2x.
-Nasledne mi na zadost vrati, na moji platebni kartu uhrazenou 1x castku za letenku.

Bylo by to takto mozne?

Prikladem… 14 000czk letenka, booking z moji platebni karty, na uctu maj tedy tuto castku od moji osoby.
Nasledne zadost o prefakturaci, vystavena faktura na firmu s czk uctem.
Za 12dnu dorazi prevodem znovu ta sama castka 14 000czk.
Maj na uctu tak 28 000.
Vraci mi na moji platebni kartu 14 000czk.

Pripadne druha verze, nic nerikat, uhradit, nechat jen prefakturaci, fakturu dat firme at posle nekam na dany ucet penize. Nasledne firma uvidi ze to ma 2x. Kontaktovat je at mi vrati castku tu co jsem platil platebni kartou. Nejspis by rekli ale ze je nutne storno letenky. Pripadne ji pak hold zakoupit znovu.

Mate nekdo zkusenost, treba u Student Agency ci nejake Ceske firmy co sprostredkuje letenky?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 14. 2. 2017 18:03

Vsak jak si to popsal, tak se to naprosto standardne resi. Proste mas nejakej prispevek ve FKSP, ty to zaplatis, jakmile to uhradi firma, tak se tobe vraci penize. Nehledej v tom zadne slozitosti.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 16. 2. 2017 10:10

Aha dekuju, to jsem chtel vedet, jelikoz slozity to je. Jako co jsi mam myslet, kdyz to nevi ani personalni a poradne to nedokaze vysvetlit kolega. Ten zas mumlal ze posilal treba nekam penize do Thajska prevodem z uctu na ucet za poplatek litr.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2017 11:56

ripper6: a co ti brani si zavolat treba do SA a zeptat se? Rekl bych, ze to tam resi denne :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David_E 15. 3. 2017 09:24

Můžeš zadat rezervaci letenky i kontaktní údaje k firmě přes SA. Stačí se vždy napřímo domluvit a nějak to půjde :-)
David_E
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků