Máte zkušenost s prací v zahraničí?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xmms 27. 6. 2008 02:27

Chcete se podělit o své zkušenosti?
Zajímá mě Norsko, Švédsko, Finsko, Dánsko, Island, Kanada, USA, Austrálie, Nový Zéland
a třeba Polsko a Ukrajina :D

Jestli někdo může napsat, kdy tam jel, jakou práci hledal, jak je snadné nebo těžké práci najít a v jakém oboru tam dělal a jak dlouho. Jak jste na tom byli s místním jazykem ze začátku?
Je nutné v Dánsku umět dánsky, v Norsku norsky atd? Většina pracovních nabídek je v jejich jazyce a učit se nový jazyk je zas na dlouho.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2008 09:26

Kolega z (před)bývalé práce byl na Novém Zélandu.

http://novyzeland.bloguje.cz/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 28. 6. 2008 11:51

Nikdo jiný v zahraničí nebyl? Asi už není zájem někam jezdit..
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 28. 6. 2008 12:06

Xmms : no, take to pozoruji, lidi, co vyjizdi do ciziny je stale mene...Na jednu stranu je to dobre pro ty, co v zahranici jsou, na druhou stranou se ti lide ochuzuji o zkusenosti ^^
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 6. 2008 08:03

xmms: prvotní důvod proč jet do zahraničí bylo "vydělat velké peníze". Jenže se stoupající životní úrovní zde stále více lidí zjišťuje, že pro ty co něco umí (hlavně nějaký jazyk) je výhodnější (nebo minimálně stejně výhodné) dělat nějakou kvalifikovanou práci zde, než nekvalifikovanou práci v zahraničí.
Takže zůstala jen jakási "touha po dobrodružství", ale ta láká (a lákala vždy) stále méně lidí než představa, že si za 5 let práce v zahraničí vydělám na barák zde.
Kdyby mi můj současný zaměstnavatel řekl, abych jel do některé z jeho zahraničních poboček, tak nemám problém si sbalit kufry do druhého dne, jenže vzhledem k vyšším nákladům tam a určitým nákladům, co by mi zbyly zde (byt bych neprodával a ani bych si ho nechtěl nechat zdevastovat případnými (pod)nájemníky), bych měl hooodně vysoké požadavky na plat.
Na jednu stranu závidím lidem, kteří toho tímto způsobem hodně poznali - kromě bývalého kolegy, kterého jsem uvedl výše zkusil štěstí v zahraničí i jiný a vyšlo mu to možná ještě lépe (procestoval snad celý svět a vypracoval se až na majitele malé stavební firmy v Anglii), ale pro mě by to nebylo. Nemám ani chuť ani "fyzické fondy" ;-) na to začínat jako přidavač někde na stavbě nebo mýt nádobí u McDonalda a jsem na to už vlastně i starej (je mi 32).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 6. 2008 08:33

ještě doplnění:
Protože mám i jednu poměrně jednoduchou e-mailovou adresu, čas od času se stane, že mi přijde mail určený pro někoho jiného. Dnes jsem objevil jeden právě ohledně práce v zahraničí. Tak pokud to někoho zajímá, ať si tam zkusí zavolat, ale vůbec netuším, co to je za práci :-)
Vážený pane <censored> ,před časem jste projevil zájem o práci v zahraničí, jelikož Váš telefon je pořád vypnutý, píši Vám na Váš email.
máteli ještě zájem o tuto práci, prosím kontaktujte nás na tel. 608 027 456. Je možné odjet do NSR již v pondělí 30.6.2008. Zdravím,Alena Bernhardt.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 29. 6. 2008 17:57

A co takhle dělat kvalifikovanou práci v zahraničí? To určitě jde, jen ne vždycky hned. Když vezmeš v úvahu nějaký konkrétní příklad takové běžné kvalifikované povolání jako elektrikář, instalatér a jim podobné, ty platy v Praze se většinou pohybují okolo 15tis hrubého (někde i 12). A je jedno, že má 20 let praxi a že to umí. Ty vyhlídky jsou takové, že po letech praxe dostaneš přidáno tisícovku nebo dvě. A přitom si zaměstnavatelé stěžují, jak ubývá kvalifikovaných řemeslníků a stěžují si i v televizi. A diví se, že každý z pracáku chce jenom razítko. Já myslím, že jich je dost, ale člověk, co něco umí včetně jazyka to půjde dělat jinam anebo začne podnikat. Takže tudy cesta nevede. Tohle povolání se dá dělat v Dublinu za €2500 nebo jenom €2000 a výdaje i s podnájmem za €700...

Na jednom pohovoru byla docela sranda:

"Já myslel, že jsem jediný, kdo chce razítko."
"Ne, to jste jeden ze všech!"

Kromě toho i z minimální mzdy v Irsku se skutečně dá za 5 let na barák u nás našetřit (na barák mimo Prahu). I na dva baráky. Výhodné je mít tady dobře placenou práci anebo bydlet někde na vesničce a i ta minimálka stačí kvůli o dost nižším nákladům. Ona stačí i v Dublinu, ale není to ono.

A co myslíš taková česká uklízečka? Ta si na to doma nevydělá nikdy.

Ale je fakt, že ve 32 letech s vlastním bytem by se mi možná moc cestovat nechtělo. No ale doma mě nic nedrží, vrátit se můžu vždycky a tak proč nevyrazit? Že jo?

Dneska abys vydělal prachy není nutné umět v nějakém oboru. Důležité je mít náturu na to dělat manažera a podobné věci a umět se tvářit, že jsem nad věcí. Být dostatečně drzý a arogantní. Umět jednat s lidma jako s kusem hadru. Umět podplácet a mít kontakty. Zbohatlíci dost často si vystačí se základní školou s pětkama. Tohle přináší prachy a ne umění oboru.
Bohužel s tímto nadáním jsem se nenarodil.
Naposledy upravil xmms dne 29. 6. 2008 18:31, celkově upraveno 2
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 29. 6. 2008 18:24

xmms: no to zalezi, clovek muze mit ruzne konicky, ktere treba zrovna v Anglii provozovat nemuze - napriklad palne zbrane.

Ja tvrdim jedno, Cechy jsou malej pisecek, ale taky se tady da hrat s babovickama.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 29. 6. 2008 18:35

Nevím jak se zbraněmi v Anglii, ale opravdu si myslíš, že jinde v zahraničí se nestřílí? Možná v Americe bys měl větší možnosti než u nás.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 29. 6. 2008 18:46

xmms: odpovim ti slovy klasika: "myslet znamena h@vn@ vedet". Jelikoz se o dany obor trosicku zajimam a kazdy patek na strelnici potkavam zajezdy (spise najezdy) anglanu, tak zkus hadat, jak to v realite je?

BTW pod "se nestrili" si mam predstavit co?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 29. 6. 2008 18:50

Ja jelikoz jsem v Irsku take, tak naprosto souhlasim s XMMS. Uklizecka v CR nevydela na nic, zato tady ma uklizecka hodinovou mzdu €8.65 a s tim uz se jinak pocita, i pres to, ze koruna vuci euru posiluje. A co teprve, kdyz uklizecka chce u nas ziskat hypoteku :eh Take je problem, ze kdo nema nejaky zakladni kapital, coz jsou lide kolem 20-25 let (nejen) v CR, tak proste nezmuze nic, nez to jit nekam zkusit nebo se prizpusobit. Kdo se chce vypracovat, muze na sobe makat.
Na druhou stranu, kvalita zivota tu stoji za kulovy :oops: . Jen obycejne sporty jako je jizda na kole, bruslich, chozeni po horach se podrizuje pocasi a pak to tady taky vypada. Kultura take nic moc, Irum staci hospudky, nove obleceni a nova auta. O lete si tu muzeme nechat zdat a o lyzich a bezkach take.
Jsou lide, kteri tady za dva roky nenasetrili vubec nic, prizbusobili se zivotu a nechavaji to, jak to je. Je ale dost lidi, kteri si tu prisli na slusny zaklad a stavi, nebo uz maji postaveno... :tleskani
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 29. 6. 2008 18:51

S474N : ja vim, ze je tu paintball a pigeon shooting, ale to ty nehledas :D
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 29. 6. 2008 18:56

Kaatekat: obecne co predvadi GB v oblasti drzeni/noseni zbrani je naprosto proti logice. To ze jim vzrostla kriminalita od zakazu zbrani o 306% je evidentne nezajima a ted uz se tam zacinaji resit i noze, ze?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 29. 6. 2008 19:01

Nevim, co je v GB, jsem v Irsku O:-) a o zbranich celkove nevim absolutne nic, ani to, ze je tam drzeni nelegalni
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 29. 6. 2008 19:33

S474N: v jiných státech na světě není střelnice? Fakt nevím, každý má jiné zájmy a někdo odjet chce a někdo nechce. A někdo nemůže.

Kaatekat: proč kvalita života stojí za kulový? Co jsi dělala u nás a tady nemůžeš? Léto je od toho, abys jezdila k moři do jiných států k moři nejlépe přes prázdniny apoň na měsíc a déle. A zima je od toho, abys jela třeba do Alp (anebo na Šumavu).
A ještě bych doplnil, že spousta lidí se vrátí s ještě větším dluhem než přileji. A někdo se třeba nevrátí...
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků