Jak se dostat do USA pod 10.000?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maalory 23. 9. 2008 22:45

Zdravim, zajimalo by me, jestli mate nekdo zkusenost s kupovanim letenky do Spojenych statu s casovym (napr. pulrocnim) predstihem? Jeden znamy mi poradil North West Airlines z Amsterdamu, ale jak hledam, vsechno je to kolem 15tis. a navic na ten casovy odstup se vubec nebere zretel... :-l
maalory
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 24. 9. 2008 05:17

Ono záleží, kdy tam letíš. Moje zkušenost s letenkami je, že bohatě stačí koupit letenku 2-3 měsíce před datem odletu. Cena letenky se ale také odvíjí od "sezóny" dané destinace.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 24. 9. 2008 06:35

Taky jsem řešil/budu řešit podobný problém... bejlépe mi vychází lowcost do Dublinu (Ryanair létá z Bratislavy - po mě blíž než Praha) a potom nějakou regulérní linkou na EWR nebo JFK.
Každopádně 10k je hodně napjatý rozpočet a nemusí se to podařit...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 24. 9. 2008 18:03

Mimochodem, na forum.airways.cz pomůžou určitě lépe :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maalory 30. 9. 2008 19:44

OK, dik za info. Budu to sledovat
maalory
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 30. 9. 2008 19:59

Sauron píše:Není problém splašit letenku Londýn - Los Angeles za 7-8tis Kč s taxama


Haha, to bych tedy rád viděl... zdá se mi že jste trochu přestřelil, vzhledem k tomu, na kterém pobřeží se LA nachází ;) Ale rád se nechám překvapit.

Jak říkám, dříve nebo později budu řešit stejný problém...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 1. 10. 2008 11:54

Ono to tady nepadlo, ale samozřejmě se uvažují zpáteční lety!

Jinak Frankfurt n.M. mám cca 700km od domova... jak se tam mám dostat?

Takže podle Vás mám každý den sledovat internet a vybírat letenky, abych ušetřil pár tisíc a odlétal z nějaké díry? No, i můj čas má nějakou cenu a když si to všechno dám dohromady, nejsem si jistý, že se to vyplatí :)

Moje volba je stále Bratislava (120km od domova) - Dublin (Ryanair) a Dublin - NYC (Virgin a další), kde se do 10 000,- za zpatecni let vejdu a navíc si to můžu naplánovat i dopředu, bez každodenního kontrolování a vymýšlení...
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 1. 10. 2008 22:37

Tak jsem to nemyslel... jen jsem chtěl říct, že musím nutně odlétat z Brna, Ostravy, Bratislavy, Vídně nebo obecně letišť, které jsou poblíž... Praha už se mi třeba zdá daleko.

Jinak v podstatě souhlas.
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maalory 7. 10. 2008 20:45

Do Frankfurtu nebo kamkoli jinam, co je pobliz po Evrope, jezdi docela za pusu Student Agency nebo Eurolines, takze tak to zkombinovat.

To Czulibrk: takze rikas sledovat denne vsechny velky spolecnosti, jo? Jde mi o letenku az na cerven pristiho roku, takze to je asi lepsi pockat...zejo
maalory
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 12. 2008 11:03

Zvlastni, rekl bych, ze palivove priplatky a taxy daji dohromady vic nez 3400,- :)

Kazdopadne takovych nabidek je dost (myslim pod 10k), ale vsechny jsou casove omezene a maximalni delka pobytu je 1 mesic - pro moji potrebu bohuzel nepouzitelne :/ Navic se jedna o lety mimo sezonu, kdo vi, jak to bude vypadat pres leto.

Pres prazdniny budu zase pracovat ve státech a potrebuju odletet 15.6., navrat nekdy na zacatku zari (na konkretnim dnu moc nezalezi), to znamena zustat dva a pul mesice. Na miste odletu a priletu taky moc nezalezi, nejlepe ale samozrejme BTS - JFK :)

Uz se zacinam smirovat s tim, ze levneji nez za 14k to nepujde. Nebo ma nekdo nejaky napad?
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 12. 2008 11:42

Ja vim ze je konecna. Zjistil jsem si, ze soucet vsech tax a palivovych priplatku na ceste LHR - EWR je asi 2500,- za zpatecni let - hezky to jde videt na Matrixu. To znamena zisk 900,- pro aerolinky za zpatecni let. To mi prijde jako uplna sebevrazda... :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 20. 12. 2008 12:46

Vzhledem k současným cenám ropy by si snad už nikde neměli účtovat palivové příplatky, ne? ;-)
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 12. 2008 14:36

Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 20. 12. 2008 23:22

Tak hledani je konec, prave jsem si zarezervoval letenky na leto:

Odlet 15.6., navrat 25.8. (kvuli skolnim zalezitostem, jinak bych zustal... :/)

PRG-LHR a zpet pres Click4Sky, ktery vyprodává volnou kapacitu CSA - 2780,-
LHR-JFK a zpet pres British Airways - 279 liber.

Dohromady tedy neco nad 10 500,- - pripoustim, zadna slava, ale bezne letenky PRG-JFK z vyhledavacu aktualne zacinaji na 14 000,-, navic fare cost BA segmentu dela jen nejakych 51 liber. V prepoctu 1 500,- pro aerolinku za transatlanticky let tam a zpet - no proste nemyslim, ze by to mohlo jit jeste o moc dolu... (i kdyz BA aktualne vydelavaji asi i na palivovych priplatcich)

Pro zajimavost skladba poplatku BA segmentu z Matrixu:

Fare (A1): BA LONNYC OLXRCUK9 fare (rules) £25.50
Fare (A2): BA NYCLON OLXRCUK9 fare (rules) £25.50
Tax: USDA APHIS Fee $5.00
Tax: US Immigration Fee $7.00
Tax: US Customs Fee $5.50
Tax: United Kingdom Air Passengers Duty £40.00
Tax: United Kingdom Passenger Service Charge£19.70
Tax: US International Arrival Tax $15.40
Tax: BA YQ surcharge €139.00
Tax: US International Departure Tax $15.40
Tax: US September 11th Security Fee $2.50
Tax: US Passenger Facility Charge $4.50

Total for 1 adult passenger: CZK 7942
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 31. 10. 2010 10:50

Neporadíte, kde nejlépe koupit zpáteční letenku do Seattlu/Washingtonu? Bude to na začátku 2011, návrat prvního února. Kralovna.cz a letenky.cz mi sice něco najdou, ale nemáte tipy kde vyčíhat něco levnějšího? Díky ;)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků