Cestovní pojištění ve Slovinsku

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 15. 2. 2010 19:49

Ahoj, v létě se chystáme s partou do Slovinska, cca 9 lidí. Budeme cestovat půjčeným tranzitem. Turistika, rafting, camping.
Můžete mi někdo z vlastních zkušeností doporučit cestovní pojištění? Stačí obyčejné pojištění? Tuším, že den stojí asi 20 Kč?..
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jey-Jey 14. 3. 2010 22:47

Hoj všem, pojištění se otázka týkat nebude, ale Slovinska ano :-)

Vybírám si spacák, a vzpomněl jsem si i na toto velmi užitečné fórum. Máte někdo dobré typy? Značky nebo případně rady? Nejspíš si vyberu péřový spacák a spíše na letní období...
Jey-Jey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outdoor1 15. 3. 2010 19:37

Jey-Jey: no pojisteni: ono za 13,-(resp 20,-)kc/den to nebude zas takove super pojisteni...

ja osobne, jelikoz se venuji "outdooru obecne"- lezeni, skialp, VHT, mtb atd...a nekdy(casto i) v zahranici, tak pouzivam rakousky alpenverein (OEAV) web:www.edelweiss.cz (to je zastoupeni v CR!)

cenu tam nejdes, je to tusim 1490Kc/platne na cely rok (do 31.1. dalsiho roku)
vyhody/nevyhody si najdes na web...otazkou je co vse chces provozovat!? a jak casto(v roce)

obecne se rika, ze OEAV je dobry na zachranu, ale na pobyt( lecbu v nem.) atd...je lepsi nejake jine pojisteni (treba za 13kacek od generali)
tak to delam obvykle ja!
takze je dobre studovat co dana pojistovna k danemu produktu vubec nabizi.
ja treba zjistil, ze vetsina klasickeho pojisteni nema repatriaci atd...

a pro srovnani, kamos si jednou delal jednorazove pojisteni na skialpy a platil kolik 120kc/den!
coz se pak vyplati OEAV!

OEAV neni jen pojisteni, ale i clenstvi v klubu, nese sebou i nejakou tu slevu (na horskych chatach)normal 50% atd...a ono jestli platit 16E nebo 8E se za tydenu v Alpach vrati raz-dva....
ja si delal prvni OEAV pri ceste taky do Slovinska (Julske alpy), spali jsem asi 5noci na chate a pri navratu domu jsem mohl rict, ze se mi vyplatilo (+pojsteni)
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outdoor1 15. 3. 2010 19:39

a pokud jde o spacaky je to tema hodne narocne..ma to hodne vstupu a jeste vice vystupu...
doporucim jine forum:

a to outdoorforum.cz! (tam urcite odpoved najdes i bez dotazu) a nejen ohledne spacaku!
outdoor1
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků