Zájezdy na Aukro

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 3. 2010 21:04

Nemáte někdo zkušenost se zájezdem/pobytem koupeným na Aukro? Hodnocení obchodníka je obvykle takové, že byl milý, skvělý, rychlý, ale poslat nějaký poukaz mailem asi nebude problém... Nenašel jsem však jediné hodnocení, jak to nakonec na takto zakoupeném pobytu vypadalo.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 3. 2010 21:13

Tomáš Marný: wow... zájezd přes aukro? měl bych strach i přes cestovku, kterou můžu osobně navštívit v sídle, natož přes doupě podvodníků a daňových úniků :)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 3. 2010 21:39

Spíš mně jde o nějaký weekendový pobyt... Ale asi je to fakt divný:
http://aukro.cz/phorum/read.php?f=342&i=945&t=945
Ještě mne napadlo, že můžu zkusit zavolat na recepci nějakého hotelu, do kterého se tyhle pobyty prodávají...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 26. 3. 2010 21:04

Zeptej se mě v červnu. Tchyně si přes aukro koupila zajezd do lázní do Maďarska a přišel normální poukaz od nějaký cestovky. Takže zatím to vypadá věrohodně, ale uvidíme co bude, až tam pojede.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radim33 27. 3. 2010 09:20

Nemy_bobes píše:Zeptej se mě v červnu. Tchyně si přes aukro koupila zajezd do lázní do Maďarska a přišel normální poukaz od nějaký cestovky. Takže zatím to vypadá věrohodně, ale uvidíme co bude, až tam pojede.

Aukro není nic jiného než bazar. Jenom internetový, takže nejsou omezeni nějakou velikostí prodejny a prodají všechno, co jim tam kdo zadá.
Zájezdy přes Aukro nejspíš prodávají cestovky, co nechtějí budovat svůj marketing, investovat do reklamy atd. Nebo cestovky, co doprodávají nějaké zájezdy, které nechtějí hnát přes svůj oficiální katalog, ale už je mají někde v hotelu v zahraničí nasmlouvány, takže nerealizací zájezdu by tratily. Nebo jednotlivci, co vyhráli nějaký poukaz na zájezd, zájezd vrátit výměnou za peníze nejde, tak prodávají poukaz.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 27. 3. 2010 10:47

Tak jsem včera volal do nějakého hotelu ve Frantovo Lázních (přes Skype, a příjemně mne překvapilo, když se ve sluchátkách ozvalo "Tento hovor za vás platí Zlaté stránky" :D ) a na recepci mně slečna tvrdila, že je to OK, že s těmi prodejci mají smlouvy a prý to normálně funguje.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 7. 2011 22:30

Trochu oživím staré théma ;-) .

Takže přes Aukro jsem koupil zatím 2 pobyty, 1 v Salzburgu v hotelu Ramada, druhý v rodinném hotelu Beim Dresch v tyrolských Alpách a za vydraženou cenu (někde kolem 55% katalogové ceny) neměly oba chybu.

V poslední době jsem na Aukro juknul opět, a ejhle, co to vidím... Vyvolávací cena, kdysi 1,- Kč, je teď někde, ale úplně někde jinde (schválně nechci říkat "v *****"):

http://aukro.cz/5-dni-nejen-lyzovani-ty ... 15650.html
Takže začíná zhruba tam, kde dříve obdobné pobyty končily. Je to jen příklad, další prodejci jsou na tom odobně. Asi usoudili, že lidi na Aukru jsou dobré dojné krávy (ostatně proč ne, když Nečasovi a jeho předchůdcům už to prochází pěkných pár let)...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 7. 2011 05:43

A nebylo by lepsi koupit pobyt u nejake nemecke cestovky, nebo, kdyz uz, tak na nemecke odnozi eBay?
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 7. 2011 06:56

S cestovkou na pár dní do penziónu to asi nebude to pravé a na eBay.de to vycházelo zhruba stejně jako u nás.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků