Cestování po Barmě (OT z Wuestenrot)

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod khonsun 9. 11. 2010 12:21

Pro Patrika: "...hodlám se trochu praštit přes kapsu kvůli dovolené, už tady kvůli tomu počasí nemůžu vydržet. Jak se zpívá ve známé písničce "v Praze zima jak na Sibiři", chybí už jen ten sníh. Sice teploty teď trochu polevily a dopoledne byl takový vítr, že se stejně venku nedalo vydržet."

Mam typ. Barma. Lacino, bezpecno, teplo, hodne ks. bankovek, vse funguje, malo turistu. Doma se vypne elektr., tlf. se da pauza, znacky od aut do depozitu a je skoro na letenku.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 9. 11. 2010 12:32

khonsun: kdyz uz, tak "tip".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2010 12:41

Kdyz ja jsem takovy ten typ "valejiciho se" turisty. 3-4* hotel, all inclusive (na dovolene jim zasadne jednou denne - od rana do vecera, na te predposledni jsem za 3 tydny pribral 8 kg), lehatko pod palmu a Pina Coladu do ruky ;-). Hlavne teplo a teple more; me je vsude porad zima, Stredozemni more je pro me studene i v srpnu ;-), nejblize idealu byly Maledivy. Letos to vidim nejspis zase na Dominikanskou republiku, sice to bude uz poctvrte, ale nejak mi v pomeru cena/vykon vychazi nejlepe.
Sice me laka nejake dobrodruzo typu dzipem do pouste, nebo na par dni do pralesa, ale to bych k sobe musel mit nekoho aktivnejsiho, sam bych si netroufl.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 11. 2010 17:33

franko_cz: jo, já hrdý držitel modré knížky bych tam vydržel tak 5 minut :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 10. 11. 2010 19:41

khonsun píše:Pro Patrika: "...hodlám se trochu praštit přes kapsu kvůli dovolené, už tady kvůli tomu počasí nemůžu vydržet. Jak se zpívá ve známé písničce "v Praze zima jak na Sibiři", chybí už jen ten sníh. Sice teploty teď trochu polevily a dopoledne byl takový vítr, že se stejně venku nedalo vydržet."

Mam typ. Barma. Lacino, bezpecno, teplo, hodne ks. bankovek, vse funguje, malo turistu. Doma se vypne elektr., tlf. se da pauza, znacky od aut do depozitu a je skoro na letenku.


Zrovna před pár hodinama jsem z tý Barmy přiletěl a moc odvařenej z toho teda nejsem. Lacino ani náhodou, bezpečně snad, teplo podle oblasti (okolo Inle lake to je ráno spíš na zimní bundu), když jim nacpeš při mizerným kurzu hodně dolarů, tak budeš mít možná i dost místních bankovek (pokud ti to nedají ve vyšším nominálu). Funguje to jakž-takž, turisti jsou, k tomu ti tam elektriku budou vypínat pravidelně taky.

K tomu si domyslete nefunkční internet (a to že to na týden vypnuli úplně), neexistující roaming, ani s místní simkou nemožnost posílat a dostávat smsky, mizerný jídlo. Já si příště vyberu nějakou míň hardcore destinaci, kde je opravdu teplo, levně, výborná kuchyně a chlast. A nemusím chodit od tý Barmy ani daleko.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 10. 11. 2010 21:17

xls: napr. http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/ ... nova-barma
Ze by 9,3 USD/den, vcetne presunu, viza, jidla, spani, vstupu, kontaktu s CR........bylo moc? Da se o tom na cestovatelskych servrech diskutovat.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 11. 11. 2010 05:20

khonsun píše:xls: napr. http://www.hedvabnastezka.cz/cestopisy/ ... nova-barma
Ze by 9,3 USD/den, vcetne presunu, viza, jidla, spani, vstupu, kontaktu s CR........bylo moc? Da se o tom na cestovatelskych servrech diskutovat.


Tak to se vzdávám, asi jsem cestoval po jiný zemi. To je asi stejný, jako kdyby někdo tvrdil, že si za tyhle peníze umí dovolenou zařídit a užít v ČR (a i takový by se určitě našli).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 11. 2010 09:23

Hned třetí věta v perexu:
Spát bych mohla v levných přístřeškách podél cest

Jestli si někdo takhle představuje dovolenou, prosím. Já tedy ne. Dál to nemá cenu číst
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 11. 11. 2010 11:11

xls: Ne, prosim, dal to necti, mohl by ses nahodou dozvedet, ze dale je v onom psano:

"Během čtyřtýdenního cestování po barmských pamětihodnostech a přírodních krásách jsme téměř vždy spali v hotelu..... že úroveň hotelů se výrazně zlepšila. Samozřejmností je horká sprcha po celý den, pečlivě uklizené pokoje, čisté ložní prádlo, sítě proti komárům v oknech. K dispozici jsou hotelové ručníky a malá mýdla. Snídaně v ceně ubytování nejsou jen symbolické porce jako třeba v Indonésii, ale naopak se jedná o regulérní snídani pro evropského žrouta. Stojí-li tedy nejlevnější pokoj 3 dolary na osobu, je to vzhledm k poskytnutému luxusu vlastně docela levné".

Ano, pise to cestovatelka, ktera o sobe informuje, ze ma schopnost spat i jinde, ale proc by to delala, kdyz pohodlny hotel stoji 3 dolace.

Ja jen aby ostatni meli trochu relevantni a trochu aktualni info, kdyz uz Patrik tu dovolenou nakous. Ale jak je libo.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 11. 11. 2010 11:38

Jestli máš představu, že pohodlný hotel tam stojí 3 doláče, tak šťastnou cestu. Vymlouvat to nikomu nebudu. A užij si ty regulérní evropský snídaně v ceně, švéskej stůj hadr.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod khonsun 11. 11. 2010 13:04

Diky za prani stastne cesty. Predstavy si necinim, nicmene tam jezdim k mori temer kazdou zimu a protoze shanet vizum do Barmy na vice nez 30 dnu je narocne, zrovna tak prodluzovani pobytu, tak to kombinuji s jinymi staty JV Asie. Letos jsem to napr. zkombinoval s Borneem; za hotylek s celodenni vytecnou stravou 38 MYR /cca 200-250 Kc/. Ano, mohu to mit subjektivni a zkreslene, ale ostatni podavaji informace obdobne. Na cestovatelskych portalech, napr. Hedvabna stezka, nejsou zadni nahaneci cestovek a jiz vubec nemaji v umyslu uvadet nizsi ceny.
3 USD za hotylek se snidani v Barme nemusi byt tak nizka vzdy a vsude /oni dobre vedi kdy mame vanoce a Silvestra/. Taky se mi stalo, ze jsem byl ponizen a "prinucen" zaplatit az 9 USD, ale to jsem se stydel a byla to moje blbost.
p.s. Je pravda, ze nekteri turiste hledaji v Asii svedske stoly a v Evrope chodi "na cinu". Ja ne.
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků