Dovolená Řecko Korfu. Není to risk?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod david8 10. 5. 2012 19:00

Dobrý den. chtěl bych se zeptat, zda není v dnešní době riskantním krokem vydat se na přelomu Srpna/Září na dovolenou na řecký ostrov Korfu. Nevím co ze všech ekonomických zpráv vyčíst a jak na to mám nahlížet. Osobně si myslím že v turistických oblastech je riziko postižení oblasti případným bankrotem Řecka mizivé.
david8
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 20:30

Riziko to samozrejme je a docela velke. Tvuj nazor mi prijde az usmevne naivni. V lete muze byt v Recku uplne cokoliv vcetne obcanske valky, takze planovat tam dnes dovolenou mi prijde jako mirne receno silene.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 5. 2012 20:37

Dusan: mezi nama, ty ostrovy jsou svym zpusobem stat ve state, tam vse funguje uplne jinak, nez v Atenach nebo pevnine jako takove.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 20:43

Jednak se na ty ostrovy musi nejak dostat a jednak tam se schyluje k takovemu pruseru, ze to smete uplne vsechno, ostrov neostrov. Tohle neni ekonomicka krize, tohle je predzvest totalniho kolapsu jako byl v Albanii pred patnacti lety, tam nebudou zasklivat vylohy, tam budou vodnimi dely umyvat krev z ulic.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 5. 2012 20:47

Dusan: jenze treba na Rhodos nejezdi mistni luza, ale pouze turiste a ti tam nechavaji penize. Vem si takove Spanelsko, kde se stavkovalo v Madridu, ale veskere ostrovy zily dal svym zivotem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 20:50

Ale my se nebavime o nejakych stavkach, my se bavime o hladovych davech rabujicich obchody, armade v ulicich snazici se udrzet alespon nejaky poradek vsemi prostredky a hranicich zablokovanych ze vsech stran. Po odchodu Recka z eurozony nebude mit polovina Reku dostatecny prijem na to, aby nakoupili zakladni potraviny pro svoje rodiny, myslis ze pak budou poklidne stavkovat nebo delat protestni pochody?
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 5. 2012 20:57

Dusan: jenze rikam, ze ty ostrovy jsou naprosto "sobestacne" jednotky, ktere jsou uplne mimo a nejsou nijak zavisle na samotnem Recku. Ber to tak, ze vsechno, co se tam vypestuje, tak se to tam zpracuje a sni se to rovnou v hotelich. Tam nejsou zadne tovarny nebo neco podobneho, ti mistni lide pracuji v cestovnim ruchu a urcite nestradaji, protoze ani nemaji jak. Nejvic zajezdu se vzdycky prodalo do Recka. Spanelsko je drahe, Italie&Chorvatsko je zumpa a Egypt&Tunis (pripadne Turecko) je zase islam a tam se obycejni lidi boji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 5. 2012 21:01

Jistě, když jsem vloni viděl fotky, jak turisté sedí někde na molu a čekají na trajekt, co měl odjet před 48 hodinami, tak fakt věřím tomu, že ty ostrovy jsou naprosto mimo a nezávislé...

BTW předloni jsem byl na Mallorce (tuším, že patří Španělsku), a nevšiml jsem si, že byla drahá.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 21:02

Sobestacne? A ty myslis, ze to ze mistni duchodci nedostanou vyplaty, policajti, doktori, hasici, cela statni sprava nebude mit ani drachmu natoz euro se tam nijak neprojevi a hotely pojedou jako by nic? Nemluve o faktu, ze hotely take nebudou mit penize, protoze prvni co se zhrouti bude financni system, kde ty hotely maji prachy na provoz.
Ten kdo nejvice vydela na reckych problemech je Turecko, je tam relativne stale poradek a neni to drahe. Recko pravdepodobne v turistice konci na dlouha leta.

Tomáš Marný píše:Jistě, když jsem vloni viděl fotky, jak turisté sedí někde na molu a čekají na trajekt, co měl odjet před 48 hodinami, tak fakt věřím tomu, že ty ostrovy jsou naprosto mimo a nezávislé...


Vloni byl ovsem v Recku jeste blahobyt. Letos ten trajekt prijede, ale bude plny po domacku vyzbrojenych lidi z pevniny co prijedou drancovat.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod refedr 10. 5. 2012 21:05

Buď v pohodě. Já byl na Rhodosu loni a letos jedu na Zakynthos. Loni jsem se bavil s řadou místních lidí a oni to vidí jako S474N. Lidi na ostrovech tam stejně prakticky všichni pracují v hotelových komlexech nebo v turismu od dubna do října. Pak jsou všichi přes zimu nezaměstnaný. Jim je jedno, co se děje v Aténách, jestli bude u nich Euro, nebo Drachna, hlavně ať jezdí turisti, co je živí, a těch si právě teď váží víc!!!! Mě i jim je nějáká krev v Aténách u zadku.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 21:14

Sorry, vubec nevis co mluvis.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 5. 2012 21:16

Tomáš Marný píše:BTW předloni jsem byl na Mallorce (tuším, že patří Španělsku), a nevšiml jsem si, že byla drahá.

A co je teda podle tebe drazsi? Vzdyt nejlevnejsi je Bulharsko, potom Recko a potom mas Tunis, Spanelsko/Turecko/Egypt je tak nastejno.

refedr: asi tak, jenze to by dotycni museli mit konkretni informace z danych oblasti a ne delat zavery z toho, co vidi na Nove. Kdyby vsichni premysleli jako voni, tak nikdo nikam nejezdi a vsechny cestovky zkrachuji. Vzdyt to je to same co v Egypte - Hurghada a ostatni letoviska uplnej klid, nikdo nic pomalu nevi a v hlavnim meste Kahire se zabiji lidi, masove demonstrace, apod.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 21:20

Ja se jenom smeju te naivite a naprosteho nepochopeni ekonomickych zakonitosti dnesniho sveta.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 5. 2012 21:22

No smat se muzes, ja se zase smeju necemu jinymu. Jeden z nejvetsich prodejcu:
:arrow: http://www.studentagency.cz/pro-media/t ... o-150.html

za první čtvrtletí roku 2012 vykázala meziroční nárůst prodeje zájezdů ve výši 48 %.

Kam si myslis, ze ty vsichni lidi smeruji? Recko bylo vzdy nejprodavanejsi destinaci a minimalne letos tomu opetovne bude.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 5. 2012 21:25

Tak to uz je uplne mimo misu. Statistiku jednoho prodejce, ktery navic se zajezdy (v porovnani s tradicnimi CK) teprve zacina a ve statistice neni nic o destinacich je dosti zoufaly pokus. Realne samozrejme turistika do Recka bude mit masivni propad, nelze ocekavat nic jineho.

Ten argument Prevedeny do automobiloveho sveta: "Slysel jsem, ze krachuje Saab! Nesmysl, prodeje AAA Auto Praha vzrostly o 20%."
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků