Delsi pobyt USA, jak je to s vizy?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 9. 8. 2012 15:48

Jak je to aktualne s podminky pro vstuo do USA z Evropy (ceske republiky) na delsi pobyt?

Studuji na VS a tento nadchazejici skolni rok budu mit velice casove volny. A napadla me myslenka se jmenem USA.

"Vylet" bych pojmul jako vzdelavaci, rad bych pri teto prilezitosti absolvoval v USA nekolik kurzu a i moznosti privydelku/ brigady.

Kdyz se budeme bavit konkretne jednalo by se o "volunteering" coz je ekonomicka forma vypomoce dane instituci vymenou za protisluzbu- v tomto pripade vzdelani.

Jak tezke je za tehcto podminek se do USA dostat? Na internetu toho je kupa. Ale rad bych mel informace aktualni a z prvni ruky. Proto prosim nekoho, kdo se o toto zajima a je aktualne v obraze, jestli by mi mohl vice priblizit situaci aneb jake mam moznosti/ nemoznosti?

Dekuji.
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 17:09

Zkus program Work & Travel (nebo Work & Holiday, nepamatuji si přesný název). Kolega z bývalé práce takhle byl na Novém Zélandu, a pak někde v Americe (nevím, jestli to byla Kanada nebo USA). Pro občany ČR je poměrně jednoduché získat tento druh víza a můžeš pak oficiálně v dané zemi pracovat (je to omezeno, snad půl roku během roku pobytu, nebo tak nějak, jednotlivé země se mezi s sebou liší).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 18:18

Ještě doplním, že v některých zemích se program nazývá Working Holiday. Je dobré se o to zajímat dopředu, někdy je počet víz omezen, stejně tak jsou různá omezení pro jeho účastníky - někde to musí být student, jinde stačí osoba mladší 35 let, atd.
Pravděpodobně nejvíce benevolentní podmínky má Nový Zéland.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 9. 8. 2012 23:13

buck12345 píše:Studuji na VS a tento nadchazejici skolni rok budu mit velice casove volny. A napadla me myslenka se jmenem USA.

"Vylet" bych pojmul jako vzdelavaci, rad bych pri teto prilezitosti absolvoval v USA nekolik kurzu a i moznosti privydelku/ brigady.

Kdyz se budeme bavit konkretne jednalo by se o "volunteering" coz je ekonomicka forma vypomoce dane instituci vymenou za protisluzbu- v tomto pripade vzdelani.

Jak tezke je za tehcto podminek se do USA dostat? Na internetu toho je kupa. Ale rad bych mel informace aktualni a z prvni ruky. Proto prosim nekoho, kdo se o toto zajima a je aktualne v obraze, jestli by mi mohl vice priblizit situaci aneb jake mam moznosti/ nemoznosti?


Pokud jsi ochoten delat hroznou a neplacenou praci tak neni problem dostat se do USA treba na pul roku. Ale priprav se na to, ze to muze byt docela masakr. Kamos s tehdy zenou-cekatelkou tam pred par lety byly a bylo to hodne drsne. Na druhou stranu je to zpusob jak za malo penez (jen za letenky) zit delsi dobu v USA legalne a celkem jednoduse.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 8. 2012 23:42

Jo, ten kolega, co byl na Novém Zélandu (rovněž se ženou-čekatelkou :) ) referoval, že hlavně ze začátku to bylo hodně drsné, hlavně zkombinovat ubytování a práci pro dva, třeba i na různých místech. Rozhodně to ale prý stálo za to. Každopádně teď je zase někde v trapu :).

Já se přiznám, že mu to závidím, viděl značný kus světa prakticky zadarmo a ještě získal cenné zkušenosti (hlavně jazykové). Já bych na to neměl :). No jo, takovýmhle lidem patří svět :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 10. 8. 2012 06:11

Dusan píše:Na druhou stranu je to zpusob jak za malo penez (jen za letenky) zit delsi dobu v USA legalne a celkem jednoduse.



Takze je rozdil potom pracovat na plny/castecny uvazek a nebo jako dobrovolnik v ramci legalniho pobytu?

Nicemene jsem neikde neuvedl o jakou praci se jedna, jak tedy potom muzes tvrdit ze se jedna o hroznou praci? ;-)

To je zkratka jedno. Chystam se tam jet jako dobrovolnik a odpracovat si tydne nejaky pocet hodin vymenou za vzdelavaci kurz- nejde mi o to jet za more vydelat balik penez, vubec!
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 8. 2012 06:36

Pokud muzu vyjadrit muj nazor, tak bych dal prednost tomu programu Work & Holiday (nebo jak se to v dane zemi jmenuje). Vyhodou je znacna nezavislost, kdyz se ti na jednom miste nebude libit, muzes jet jinam. Jazyk se stejne naucis nejlepev kontaktu s lidmi, nez v nejakem kurzu. Navic si muzes i neco vydelat.
Aby ses neuvazal k jedne spolecnosti a na miste nezjistil, ze to neodpovida tomu, co slibili.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 10. 8. 2012 09:27

buck12345 píše:Takze je rozdil potom pracovat na plny/castecny uvazek a nebo jako dobrovolnik v ramci legalniho pobytu?

Nicemene jsem neikde neuvedl o jakou praci se jedna, jak tedy potom muzes tvrdit ze se jedna o hroznou praci? ;-)


Pracovni povoleni na normalni praci je v podstate nemozne dostat. Ono obecne nejjednodussi zpusob jak zustat v USA je naucit se divnou spanelstinu, opalit se, zapomenout cist a psat a byt tam jako mexicky nelegal. :mrgreen: Ti jsou ted popularni a vychazi se jim vstric. Normalni clovek to ma hodne tezke. Obecne je jednodussi ziskat jako nelegal legalni pobyt nez ziskat legalni pobyt podle zakona.
Jedna z mala legalnich moznosti pro Cecha je delat praci jako dobrovolnik pro ruzne statni ci municipalni organizace, kdy clovek dostane povoleni vymenou za to ze je ochoten delat praci, kterou mistni nedelaji. Problem je, ze Amerika je v takove riti, ze prace na kterou nesezenou mistni je opravdu drsna zalezitost. Typicky se jedna o ruzne pomocne prace v organizacich typu hospic, psychiatricke lecebny, ruzne lecebny a podobne ustavy do kterych se lide dobrovolne prilis nehrnou. Pak neni problem ziskat povoleni, misto mzdy clovek dostava urcite kapesne, muze i nejakou dobu cestovat po USA, ale zkusenost je to pomerne drsna a ne pro kazdeho.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 11. 8. 2012 20:46

To mi v teto situaci nikterak nepomuze status student? Pracovat tam stejne na plny uvazek nechci. Ale zdrzet se tam planuji dele.
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků