Pas do vstupu do zeme, ,,ne-eu,,

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 21. 9. 2015 12:19

k PS - No tak jsi porušil zákon a můžou ti napařit 10 000Kč pokuty.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 9. 2015 12:42

Konkrétně na základě čeho? Mě taky u pasu skončila platnost už před hodně lety a netuším, kde skončil. To jako kdybych někdy nedej bože potřebovat pas, byť je to dost nepravděpodobné, tak budou chtít vidět ten starý léta prošlý?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 9. 2015 12:55

Správně máš prošlý pas vrátit
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 21. 9. 2015 12:59

§ 34a
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
f) neodevzdá neplatný cestovní doklad nebo cestovní doklad, který je zaplněn záznamy,
(2) Za přestupek podle odstavce 1 písm. a) až j) lze uložit pokutu do 10 000 Kč
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 21. 9. 2015 13:20

PatrikChrz píše:Správně máš prošlý pas vrátit


co to znamebna prakticky? jsem v cizine a potrebuji vyhotovit novy pas, zadost nejlepe podat zitra, stary lezi nekde, doufam, doma mezi starymi vecmi, to mam jako cestovat kvuli tomu do cr a hledat stary pas? k cemu je tedy ambasada potom? :tleskani
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 21. 9. 2015 13:27

V zákoně chybí lhůta pro odevzdání neplatného pasu. Ale hádej se s nima, když novej potřebuješ a bez starýho nebo pokutičky ti novej nevydají.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 21. 9. 2015 13:28

Cestovních pasů lze mít vydaných více, tuším, že občané ČR nemají ani žádný limit na počet. Jak je to ale v případě žádosti o vydání dalšího dokladu v případě, že ten první je prošlý si nedovolím odhadnout, při zažádání na magistrátech měst mají napsané, že žádosti je potřeba zdůvodnit, ale jestli požadují předložení, či vrácení prvního dokladu nezmiňují. Podle mě se bude nejlepší informovat přímo na té ambasádě, myslím si, že taková životní situace není až tak nestandardní, aby nebyla nějak snadno řešitelná. Možná ti uloží nějakou lhůtu, v níž bys měl ten prošlý pas vrátit, ale to opravdu jen hádám. Domnívám se, že v takovém případě ještě není důvod nevrácení pokutovat, ale možnost pro to existuje...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 21. 9. 2015 13:33

paty07: ale lhůta tam je "bez zbytečného odkladu" - podle judikatury Nejvyššího správního soudu jde o lhůtu v řádu dnů, maximálně týdnů, v co nejkratším časovém úseku, přičemž v praxi je nutno tento pojem vykládat podle konkrétního případu (tedy „ad hoc“) v závislosti od účelu, který chce zákonodárce konkrétním ustanovením za pomoci tohoto pojmu dosáhnout.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 21. 9. 2015 22:40

No jestli se ještě nevrátil do domoviny, kde má pas, takže by neměl být pokutován, jelikož stále ta možnost vrátit pas nenastala. Chápu to správně?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod migrant 22. 9. 2015 05:05

Tak muze pozadat pribuzneho, at za nej pas vrati.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod paty07 22. 9. 2015 10:07

A když ho příbuzný ztratí, tak odpovědnost má stejně "majitel". Dobrá sranda za 10 tis. ;-)
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 9. 2015 16:17

Ještě jsem neslyšel, že by to někomu dali za 10 tisíc. Možná tak stovku nebo dvě, když je hodně štval.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 22. 9. 2015 17:48

divny to zakon. Novy pas vystavit lze, bez dodani stareho. Muze se sepsat protokol o jeho ztrate a prislibeni jeho navraceni, s tim ze novy pas bude vydan tak i tak.

kdy je nutno pas stary tedy vratit? za mesic? za rok, za dva? ci nekym v nasledujici genaraci, jak toto funguje? :hm

PD. diky vsem zucastnenym za nazory a rady. Moc mi pomohli pri vyrizovani zalezitosti, ktera je nyni jasna. Zakon udava 120- 180dnu (180 dni tvrdi minesterstvo vnitra, nebot zahrnuji zeme jako Afrika, chodi i drive do zemi eu, v ramci cr do 10dnu). Vse zavisi z 90% na doprave diplomaticke psote a kdo zrovna je zodpovedny tantyz den za prepravu, jak bude rychla ci nikoliv....

thx :idea:
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 2. 2016 01:17

ufff co se zde jeste dozvim? Priznam se toto jsem s tema pasama ani nevedel :D Ja sam pas mam, ale znam kolem sebe kupu lidi co ani netusi kde pas je, OP sice maj ale propadlou vic jak rok :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod S474N 29. 2. 2016 13:26

Ani me neprekvapuje, protoze vrana k vrane seda, ze? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků