Pas do vstupu do zeme, ,,ne-eu,,

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod buck12345 18. 9. 2015 04:42

Tak jsem damty a panove zjistil, ze muj pas je nekde, buh vi kde v cr a to zrejme propadly, jsem v zahranici na obcansky prukaz momentalne nekolik let a nyni se naskytla priezitost pracovni cesty do zeme ne eu, jenze k tolu potrebujui pas. na ambasade mi bylo receno: ,,smula,, vyrizeni trva 120 dni, co je na tom pravdy? Neda se to vyridit rychleji?
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 9. 2015 06:24

Statisíce osob cestují do Evropy bez pasu...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 9. 2015 06:35

Vystavení expres je za 1500 Kč, std. do 30D za 600 Kč ale osobně. Od nového roku asi už jen "biometrika" (takže vyšší poplatky), která je dnes nutná do některých zemí. Budu si muset zajít do konce roku pro nový pas.
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemov ... sy/1228738
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migrant 18. 9. 2015 07:31

Lepsi nikam nejezdit. :hm
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 9. 2015 18:42

Právě naopak, musíš být připraven přemístit se kdykoliv kamkoliv. Jeden známý pidi podnikatel mi říkal, že pokud bude muset mít reg.kasu tak prchá vydělávat směrem na jih... Pokud to projde, tak lze očekávat výrazné zdražení, a všeho...
Takže si ještě užijte v pozdním létě Pilsner Urqell v dostupných cenách v rest. zařízeních za současných 32-38 CZK (1,19-1,40 EUR). Do budoucna lze očekávat pan-evropské ceny 2,50 až 4 EUR za žejdlík jako v dojčlandu...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 9. 2015 22:39

Vydělávat směrem na jih? A co tam bude čmoudům prodávat? BTW jih je v *****, na jih Itálie a do Řecka pojede na dovolenou akorát totální vymaštěnec.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 19. 9. 2015 01:00

Náhodou v Řecku bylo krásně. Není tam žádná apokalypsa, pokud nejedete na ostrovy, kam připlouvají uprchlíci.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 19. 9. 2015 04:22

neverim, ze zde neni jine reseni nez cekat dlouhe dny... co maji rikat ty pani byznismeni co cestuji denne? Co kdyz se stane ze jejich pas byl odcizen, nebo ztracen a pas je treba zitra pro cestu do statu?

Jinak, co me bude stat vyhotoveni pasu do tydne?
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod migrant 19. 9. 2015 04:53

Kdyz si nechaji ztratit nebo odcizit doklady, meli by logicky dostat pokutu.
migrant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 9. 2015 06:30

Tak při ztrátě pasu dostane náhradní doklad sloužící pro návrat domů, místo plnohodnotného pasu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod buck12345 19. 9. 2015 10:29

toto opravdu trva 120dni? v pripade pozadani v cizine?
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 19. 9. 2015 13:05

Ta lhůta 120 je maximum. Stejně jako je lhůta na ŘP je 20 dní a taky ho vydávají dříve, když dorazí na úřad. Spíš bych se obrátil na ambasádu, za jak dlouho pasy chodí s tím, že lhůtu znáš.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 9. 2015 18:21

Přesně tak,, pojišťují se proti tomu, kdyby doručení trvalo déle. Taky je dost dobře možné, že žádosti i pasy neposílají běžnou poštou, ale nechávají to když někdo z velvylanectví jede do ČR, takže z těch 120 dnů to může klidně měsíc ležet na velvyslanectví, měsíc bude trvat výroba a měsíc to bude ležet v Praze, než si to někdo vyzvedne a ten zbytek mají do zásoby. Nebo budeš mít štěstí a pas tam budeš mít za 2 měsíce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 9. 2015 19:35

buck12345 píše:neverim, ze zde neni jine reseni nez cekat dlouhe dny... co maji rikat ty pani byznismeni co cestuji denne? Co kdyz se stane ze jejich pas byl odcizen, nebo ztracen a pas je treba zitra pro cestu do statu?

Jinak, co me bude stat vyhotoveni pasu do tydne?


Sice jsem nebyl pan byznysmen, ale měl jsem dva. Dneska už tam stačí OP, tak mi jeden propad a novej jsem si nepořídil.
Ale to ti asi moc nepomůže :-D Pokud je cesta hodně důležitá a nebo hodně výnosná, porovnal bych jenom čistě pro zajímavost rychlost úřadu a místních padělatelů. V dnešní době budou sekat jeden za druhym. :potichu

-- 19. 9. 2015 21:29 --

EDIT: He he tak prej 4 dny. Úřad má co dohánět :D
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/380880-je-to-snadne-reporter-si-za-ctyri-dny-obstaral-falesny-syrsky-pas-kupuji-je-i-extremiste.html
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod buck12345 21. 9. 2015 09:44

PatrikChrz píše:ale nechávají to když někdo z velvylanectví jede do ČR, takže z těch 120 dnů to může klidně měsíc ležet na velvyslanectví....Nebo budeš mít štěstí a pas tam budeš mít za 2 měsíce.


Trefa Do cerneho, tusil jsem neco podobneho. To je vpodstate stejny ,,zlocin,, jako kdybych ja odmitl pracovat dnes. Mel jsem vzato, ze embasada stoji na strane obcanu a mela by jim pomahat, bne naopak. A ja jsem ji umoznil (ba i podporil), s lidmi zachazet lehkomyslne, kdyz jsem po telefonu nemel dostatek odvah,,zatlacit,,

Nycminen nyni volam po druhe...

PS. co kdyz nemam k dipozici stary pas? je totitz dost donre mozny se ztratil nekde v dome, nicmene ztratu jsem nenahlasil 8-P
buck12345
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků