Lze ušetřit na dálniční známce 2016?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 12. 11. 2015 22:05

wit.cz: to prave jedno neni. Kdyz vidi dalekohledem aktualni znamku, tak nema duvod te stavet. Kdyz vidi pouze starou, tak ses jasnej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dk1844 13. 11. 2015 09:32

No, teoreticky se zda byt mozne vyuzit akce https://www.erasvet.cz/informace-z-ps/n ... darma.aspx

Podminky nejsou tak hrozne, problem je spis zruseni uctu do 12 mesicu od zrizeni za 500 Kc (alternativa vedeni 50 Kc/m).. viz cenik.

Otazka je, co znamena (v prvnim odkazu) veta "Navíc, pokud si Účet k podnikání zřídíte ke stávajícímu Osobnímu účtu, budete mít nadále jeho vedení zdarma." - to je vedeni toho Osobniho nebo Uctu k podnikani?

// Edit: na druhou stranu, popis produktu uvadi, ze "Účet si pořídíte zdarma a 6 měsíců neplatíte žádný poplatek za vedení".
Naposledy upravil dk1844 dne 13. 11. 2015 10:48, celkově upraveno 1
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wit.cz 13. 11. 2015 10:36

Nejspíš hloupá otázka, ale ŽL je potřeba k otevření? :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dk1844 13. 11. 2015 10:46

Ano. Nebo neco podobneho. Rikaji tomu Aktuální doklad opravňující k podnikání (originál nebo ověřená kopie) – například živnostenský list, koncesní listina, výpis z obchodního rejstříku.

Viz co je nutne k zalozeni.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 18. 11. 2015 15:35

Tak dnes se zkusím poptat v té eře ... teoreticky by to teda mělo vyjít na nějakých 350 Kč za poplatky za vedení účtu ... prvních 6 měsíců zdarma a dalších 6-7 měsíců nutno držet kvůli poplatku 500 kč za zrušení

ještě jsem našel equabank 2 známky zdarma, ale tam jsou poplatky nejméně kolem 1 000 kč když jsem to tak napočítal a spousta položek s cenou Individuálně, takže do toho se pouštět nebudu, ale eru zjistím víc info a asi bych zkusil
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 11. 2015 15:54

Tak si k tomu Era účtu k podnikání sjednej ještě rovnou i Era Osobní účet (vedení by pak k účtu k podnikání mělo být zdarma), akorát asi radši bez debetky (vedení je zpoplatněno zvlášť), shrábneš ještě tak i bonus za doporučení (300 Kč - dostane i doporučitel, klidně doporučím, kdyžtak SZ :-) - akorát bude třeba asi nejprve zakládat ten Osobní účet, dle podmínek akce musí být klient nový - tedy v předchozím roce neměl žádný účet u ČSOB), zaregistruješ se do Světa odměn (lze jen s Osobním účtem), nastavíš si trvaláky a dalších 30 Kč, které si lze pak vybrat v odměnách bude měsíčně v kapse... Když pak po roce zrušíš, tak balance bude nula (300 Kč za doporučení Osobního konta - 6 měsíců vedení účtu k podnikání) + nějaké bodíky ve Světě odměn (ideálně za 360 Kč - po domluvě pak klidně "odkoupím" v nějakém rozumném kurzu za hotovost)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dk1844 18. 11. 2015 16:03

tomasvlasak píše:Tak dnes se zkusím poptat v té eře ... teoreticky by to teda mělo vyjít na nějakých 350 Kč za poplatky za vedení účtu ... prvních 6 měsíců zdarma a dalších 6-7 měsíců nutno držet kvůli poplatku 500 kč za zrušení


Jo, tak nejak jsem to taky spocital. Skoro uvazuju, jestli se nevyplati to 7.1. za tu petistovku utnout. Rozdil je jen nejakych 150Kc a kdyz bude dalsi rok podobna akce (v minulosti jiz takova byla, jen ziskani DZ nebylo garantovane, ale jen, tusim, pro prvnich 1000 novych klientu), tak bys prisel o moznost se zucastnit :-) .

Jeste bacha na to, ze czechpoint cenik uvadi, ze za vypis z (zivn.) rejstriku chce posta 100 Kc. Kdyz jsem se na to na poste ptal, tak mi ale nejaka pracovnice s vyssi pravomoci (vedouci?) rekla, ze to se nejak udela, pokud je to pro ziskani jejich uctu (takze to asi uctovat nebudou).

-- 18. 11. 2015 17:12 --

Bez debetky ti odmenu za doporuceneho klienta nepriznaji. Podminky (sekce 6B) jsou:
na účet přijde platba ve výši nejméně 2 000 Kč a nový klient alespoň jednou zaplatí v obchodě platební kartou.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 18. 11. 2015 18:03

já už mám studentský účet u čsob, takže stejně nový klient nejsem, tak to je bez šance získat bonus za doporučení

asi máš pravdu v tom, že lepší zaplatit 500 hned po vyzvednutí známky než mít další zbytečný účet a hlavně jak říkáš možná bude další akce, tzn. tenhle účet si musím založit bez debetní karty, která je zvlášť účtována za 22 Kč měsíčně a to ihned po založení (neplatí půl rok zdarma)

účet je to jinak nevyužitelný, když jsou poplatky za všechny transakce atd.
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec


Odeslat příspěvekod franko_cz 19. 11. 2015 19:12

paty07 píše:Šla by použít citi shell? Sice píší, že 5 % je z pohonných hmot, ale jak to kreditka pozná?

Šla by použít, ale až od prosince, kdy se vratka 5% vztahuje nově i na jiné nákupy než PHM. Taky si jí tam budu pořizovat, dříve jsem jí kupoval u Agipus bene+.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 11. 2015 20:27



Muhehe, to se teda fakt vyplatí...
Tiskárna štítků za 1435,- Kč bez DPH, na Alza ta samá za 1159,- Kč včetně DPH (tedy za 958,- Kč bez DPH). Ceny pásek jsou na tom obdobně, takže když si někdo nakoupí za jejich cenu 8000,- Kč bez DPH jinde, může si k tomu koupit dálniční známky rovnou dvě :/ .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satinst 20. 11. 2015 08:10

Zdravím. Pokud někdo budete vědět o akci s dálniční známkou zdarma k povinnému ručení, dejte vědět. Nové povinné ručení právě vybírám. Už mám zajímavé cenové nabídky ale ještě vyčkávám právě na nějaké akce ke konci roku...Snad nebudou v brzké době ale zase zdražovat.
satinst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ka-spel 20. 11. 2015 08:20

PatrikChrz píše:Ta karta Cetelem je asi nejlepší volba, možná bys ještě stihl si ji nechat vydat.

Nebo sledovat různé akce, dálniční známky se občas dávaly k uzavření nové smlouvy o povinném ručení, nebo k předplatnému novin.

Já vždy využíval akce v Albertu / Intersparu, kde k dálniční známce dávali škrabku na okno, vodu do ostřikovače nebo deky. Platil jsem, samozřejmě, vracecí kreditkou, nejlepší byla akční GE s 5 % v hyper a super :)

-- 12. 11. 2015 07:48 --

Ještě k tomu Albertu - za 200 Kč nákupu dávají samolepku. Za 10 - 12 samolepek je DVDčko s pohádkami ;)

PS: není to úplně marné vlákno, pokud někdo další budete vědět o akcích spojených s dálničními známkami, tak se ozvěte ;)

A pokud je to o víkendu, tak ještě za nákup nad 600 Kč je na benzínce Albertu sleva 1 Kč na litru.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luky_12 20. 11. 2015 10:18

Ta era vypadá zajímavě, jen doufám, že tam není nějaké omezení na výpověď smlouvy. Abych to nezrušil a oni mi tu známku nenaúčtovali :-D Přesné podmínky jsem nikde nenašel...
Už jste to někdo zkoušeli uzavřít a řekli vám k tomu víc?
luky_12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luky_12 24. 11. 2015 23:41

Tak jsem dnes podal žádost o ten účet u poštovky. Podmínky by měly být jen ty co jsou v tom odkazu. Žádné další omezení by tam být nemělo. Jen mi to uzavření trvalo asi hodinu... Paní na poště to tam všechno ťukala do počítače, vyjelo jí z toho asi 5 papírů na podpis a z toho 2 se nevyplnily, takže se musely vypsat ještě ručně adresy a další údaje, které už byly zadané v počítači. To jsem tedy nechápal, asi 3x zadávala ty samé údaje do počítače a pak se stejně na polovině papírů nevytiskly... každopádně byla ochotná a ještě sama ověřovala ty podmínky, abych o známku nepřišel. Tak uvidím, co bude dál, snad to klapne...

Jinak jsem dnes zahlédl leták Alberta a na titulce mají akci, že k dálniční známce dávají nějakou autokosmetiku asi za 150 kč.
luky_12
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků