Proplacení šeku z USA

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tracid 18. 11. 2015 15:57

V brzké době očekávám šek v hodnotě 500USD. Kde lze nejjednodušeji takový šek proplatit? Zatím jsem našel jen, že to děla ČS,ČSOB a KB, z čehož první dvě jen pro své klienty a KB je docela drahá (4% z částky). Existuje ještě jiná možnost proplacení?
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 11. 2015 16:05

Už tady bylo několik vláken na stejné téma, v podstatě platí to, co se probíralo třeba už zde: viewtopic.php?f=316&t=1228306
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 11. 2015 16:40

Jen doplním, že ČS sice proplácí šeky jen svým klientům a klient je i ten, kdo zde má vkladní knížku, jejíž založení i zrušení je zdarma :).
Jestli jsi z Prahy, klidně se toho zúčastním, bude zajímavé to sledovat. Vkladní knížku ČS totiž mám.

-- 18. 11. 2015 17:41 --

Pro jistotu si toto vytiskni http://forum.mesec.cz/index.php?topic=4479.0
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tracid 17. 12. 2015 18:30

Jen pro zajímavost, kdyby se to hodilo někomu dalšímu.
Vzhledem k tomu, že formality se zakládáním vkladní knížky mi za ty dvě, tři stovky nestály, zkusil jsem KB. Vše se bez problému vyřešilo jedinou návštěvou pobočky. Peníze dorazily na účet po 21 dnech a banka si odečetla 2% z částky.
Tracid
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 12. 2015 20:23

Problém je, že ne všude v KB to funguje, mně na Václaváku odmítli, ale už je to nějakou dobu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků