Nový stát

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jakubbyzov 5. 1. 2016 20:24

Rovnou prosím drbaly a jim podobné nespamovat tady...Našel by se zde někdo, kdo by třeba měl zájem pokusit se založit nový stát? Pokouší se o to Pan Jedlička- Linerland a ačkoliv tomu fandím, tak nemyslím, že je to reálné.Bylo to nepřipravené a na rychlo.Moje vize je trochu jiná, pokud by tedy měl někdo zájem si to třeba jen vyslechnout, tak budí rád :-)
Jakubbyzov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2016 21:00

Budeš řešit několik zásadních (a v podstatě neřešitelných) problémů:

1) absence území, neexistuje území, na něž by si nedělal nároky některý ze států, nebo které by nebylo pod mezinárodní správou (Antakrtida, Špicberky). Řekněme, že teoreticky bys mohl použít loď v mezinárodních vodách.

2) uznání od jiných států - bez oficiálního uznání od několika dominatních, nebo od většiny států, je to na nic. Prostě i kdybys něco fungujícího vybudoval, jedno dne přijde někdo silnější a sebere ti to.

3) finanční transakce - např. bez přiděleného SWIFTu budeš jen obtížně dělat finanční transakce. Na to dojel stát vyhlášený na bývalé ropné plošině u pobřeží Velké Británie. Chtěli nabízet hosting serverů s problematickou tématikou (autorská práva, "protistátní" typu wiki leads, atd), a narazili na to, že jim případní zájemci neměli jak zaplatit. Teď je to trochu jednodušší, díky Bitcoinům, ale ekonomika se na nich (zatím) moc postavit nedá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 1. 2016 21:16

Leda udelat nekde statni prevrat a prevzit tam moc.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 1. 2016 22:03

https://www.youtube.com/watch?v=OlIRMd4aDNw

Patriku, rovnou tohle téma lokni. To patří na fórum chovanců Bohnic.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jakubbyzov 5. 1. 2016 22:55

Nevím, proč by se téma mělo zavírat.Je demokracie, mohu navrhnout, co uznám za vhodné....území i souhlas států mám.Tím odpadají 2/3 vašich "překážek"
Jakubbyzov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 1. 2016 22:59

Přiklonil bych se k osobne2, jediné realizovatelné řešení je pokusit se drobnými krůčky o změny uvnitř existujícího státu. Země není nafukovací a na kolonizaci vesmíru nemáme technologie.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jakubbyzov 5. 1. 2016 23:18

Opakuji, místo je...
Jakubbyzov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 1. 2016 23:48

Tak nám o tom něco napiš. Mně překvapuje, jak se postupně v policejní stát přeměnila Anglie. A šokuje mě, co se děje aktuálně v sousedním Polsku. Jak se chceš ubránit plížícímu se omezování svobody člověka?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 1. 2016 07:02

Jakubbyzov píše:Je demokracie, mohu navrhnout, co uznám za vhodné....

Na fóru chovanců Bohnic nepochybně. Ale nevím, proč něčím takovým zasírat finanční fórum.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2016 07:57

Jakubbyzov píše:Opakuji, místo je...

Moc si nedokáží představit místo na zemi, které by nebylo minimálně v zájmové sféře nějakého státu, případně se tohoto místa nějaký stát dobrovolně vzdal.
Teoreticky je možný nějaký pronájem, ale ten bude fungovat jen do té doby, dokud činnost tohoto státu nezačne křížit zájmy toho, kdo území pronajal.

Zkrátka dnes musí mít stát reputaci (podpořenou uznáním od významných států) a/nebo velmi silnou armádu. Případů, kdy sousední stát částečně nebo zcela zabral území jiného státu najdeme i v novodobé historii dostatek.

Ale můžeš zkusit doložit hodnověrné argumenty, začal bych tím místem, kde ho chceš zřídit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 1. 2016 09:05

Udělat v nějaké malé africké zemi převrat a vládnout tam je rychlejší a jednodušší varianta než něco zkoušet zakládat
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 1. 2016 09:45

Tak to si nemyslím, málo afrických států jsou státy v evropském smyslu, většinou odlehlejší kraje vůbec nejsou ovládány z hlavního města.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod eL Ká 6. 1. 2016 12:55

eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2016 13:35

To jsou známá místa. Ale teď z toho vyber alespoň jedno, kde když se usadíš a vybuduješ funkční stát, tak se nenajde nikdo, kdo nebude mít tendenci tě odtamtud vyhnat. Nedej bože, abys tam chtěl budovat nějaký průmysl, nebo něco těžit (to třeba mezinárodní smlouvy o Antarktidě zakazují)

Asi bych to přirovnal k situaci na ostrově Leila
http://zpravy.idnes.cz/spanelsko-stahlo ... anicni_kot

Dokud tam je pusto a prázdno, nikoho nezajímá. V momentě, kdy tam bude někdo chtít vztyčit vlajku a prohlásit ho za svoje území, tak ho Španělsko nebo Maroko smete.

Jak už tu někdo zmínil, průchodnější je "uchvátit" některý existující stát.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 1. 2016 14:34

Což právě Babiš dělá v přímém přenosu :)
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron