Kam letos na "bezpečnou" dovolenou?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Aleš P. 5. 6. 2016 07:49

Máte už jasno v tom, kam letos vyrazíte na dovolenou?

Tento dotaz pokládám s ohledem na bezpečnost, jelikož oblíbené země jako Egypt či Tunis nejsou bezpečné. Bezpečno už není ani v některých státech EU, čili mě jen zajímá, pokud se chystáte vycestovat, tak kam? Kde je to z vašeho pohledu bezpečné?

Jen pro zajímavost, na webu express.co.uk jsem v jednom článku zahlédl mapu rizik:

Obrázek

Já sám nevím, zda někam pojedu, ale budu rád za vaše tipy.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 5. 6. 2016 08:01

Tak podle té mapy Krkonoše nebo Jeseníky :-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 6. 2016 08:21

JJ, Krkonoše a Maďarsko, podle situace Chorvatsko, krátký výlet Polsko, zbyde-li čas a dovolená. Docela mě ta mapka potěšila, že to nehodnotím špatně.
Původní plán byl Berlín a Baltské moře a krátce Londýn, tak třeba za rok to bude lepší.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 5. 6. 2016 08:55

Nejbezpečnější je určitě sedět doma. Jinak ať vyrazíte do Krkonoš nebo do Egypta, je mnohem větší nebezpečí dopravní nehoda než terorismus. Ale chápu to, lidi jsou sdělovacíma prostředkama zblblí.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 5. 6. 2016 09:19

Mně se do Německa opravdu nechce. A nemyslím si, že za to mohou sdělovací prostředky.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 5. 6. 2016 11:39

Španělsko. Nevidím důvod, proč tam nevyrazit. (Mapa výše mě nechává klidným.)
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 5. 6. 2016 11:44

.
Naposledy upravil SocPredator dne 5. 6. 2016 16:14, celkově upraveno 1
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 5. 6. 2016 13:52

xls píše:Nejbezpečnější je určitě sedět doma. Jinak ať vyrazíte do Krkonoš nebo do Egypta, je mnohem větší nebezpečí dopravní nehoda než terorismus. Ale chápu to, lidi jsou sdělovacíma prostředkama zblblí.

Dovolím si trochu oponovat. Pravdu máš v tom, že pravděpodobnost, že se stanu obětí terorismu, je velmi nízká. Je tu ovšem velké ALE. Pokud např. budu na dovolené v Turecku a někde poblíž to bouchne, může se stát, že zavřou letiště a já se nedostanu domů, bude problém s ubytováním apod. V nejlepším případě budou všechny lety zpožděné, uletí mi přípoj, budu spát na letišti. Na životě mě to neohrozí, jasný, ale dovolenou mi to sakra znepříjemní.
Ale abych skončil optimisticky, pokud můžu něco doporučit, udělejte si poznávací zájezd po Pobaltí, nebudete litovat.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 5. 6. 2016 17:09

No hlavně ti nikdo nic nedá, terorismus je ve výlukách cestovního pojištění....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 6. 2016 18:26

Já se teď vrátil z jižní Afriky a ze zemí, které jsem navštívil, mi nejvíce uhranula Botswana. Jeden z nejbohatších států Afriky, všechno tam funguje (infrastrukturou a tím jak tam vše funguje mi přijde mnohem více evropský než některé jihoevropské země). Ale není to u moře. Zas super na safari - v národních parcích je tam mnohem více zvířat, než v sousedním Zimbabwe nebo v JAR.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saabik 5. 6. 2016 21:42

Patriku, v Botswaně má každej druhej HIV. Tak doufám, že ses s nikým místním nedružil nad rámec přátelského popovídání :mrgreen:
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2016 05:55

Nejsem blázen :).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 6. 6. 2016 06:38

To nevadí, prej se to stejně šíří vzduchem, případně za to můžou čarodějové nebo albíni....
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerprok 23. 6. 2016 18:38

U mě v baráčku v Litochoru je bezpečno a navíc kousek od moře.
jerprok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 7. 2016 18:25

Tohle pisou lidi casto, co byli nejdal na Sumave, koukaj moc na TV a pak videj i v kominikovi uprchlika :D Navic i ten uprchlik je nekdy fajn a da se s nim pokecat.
ripper6
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků