Kreditka na dva týdny?

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Novis LN 11. 3. 2017 12:59

Zdravím,

za dva týdny odlétám na dovolenou do UAE a plánuji si tam půjčit auto, pročež je podle dostupných informací nutné mít kreditní kartu. Poradíte mi kde si ji zařídit, tak aby to stálo co nejméně a po návratu ji mohl zase zrušit? Fio, kde mám běžný účet s kartou debetní, kreditky nevede.

Předem děkuji za odpověď.
Novis LN
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 11. 3. 2017 13:41

Já tam letím za týden, ale k věci. Pokud nemáš účet nikde jinde, tak to bude trochu problém a nějak bych ani neřešil, jestli to bude stát co nejméně, ale jestli to vůbec stihnu...
Zkusil bych Šikovnou kartu od Home Credit, já ji měl za týden od žádosti doma. Cetelem nemá smysl, ten ti ji asi nedá a není embosovaná, což by mohlo vadit. Pak je samozřejmě více větších bank, které kreditky vydávají, ale jak rychle a zda ti ji vydají si musíš zjistit sám.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 11. 3. 2017 13:49

Dávala, ale jestli ještě dává, nevím. Každopádně řidič musí předložit kreditní kartu na své jméno, aspoň tak to mám v podmínkách já.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 11. 3. 2017 14:41

A platnej pas máš, hm?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 3. 2017 14:55

Zkusil bych Diners Club, tu vyhotoví prakticky obratem a rovnou posílají v úvodním informačním balíčku (cca. do 3 dní od objednání), akorát to neznamená, že ji i schválí (to trvá už trochu déle, než jim přijdou podklady poštou a žádost vyhodnotí).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 3. 2017 15:06

Kdysi tu někdo řešil něco podobného a výsledkem byla KK Komerční banky. Bohužel to téma nedokážu najít.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 11. 3. 2017 18:49

Cetelem by mohl vyjít při žádosti na pobočce.
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Delitzsch 11. 3. 2017 19:20

MMB dává sice prozatímní kartu, ale bez jména, což půjčovna s největší pravděpodobností neakceptuje. Opravdu bych zkusil KB, je velice rychlá. A ještě jsem si vzpomněl, že mBank mi KK poslala do týdne po schválení, ale měl jsem tam účet s obraty.
A co si nechat vydat u FIO VISA Classic, která se tváří jako kreditní, i když není. Ještě loni tam nebyl nápis "debit", nedalo se vůbec poznat, že není kreditní. Jestli to mezitím nezměnili, jako třeba ČS nebo mBank.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 11. 3. 2017 21:30

Určitě bych si kromě shánění kreditky, kde to taky nemusí vyjít, vzal nebo sehnal i nějakou debetní embosovanou kartu, kde nebude pokud možno napsáno, že je to debetka. Co se týká Cetelem, tu bych ani nezkoušel. Jednak dost zamítají a hlavně není embosovaná, což bývá problém. Mě jí taky v půjčovně nevzali a pořád tvrdili, že to musí být "kreditní karta" a nedali si vymluvit, že je...Tak jsem nabídl embosovanou debetku a tu s radostí vzali :-D A zatím jsem nenarazil na půjčovnu, kde by s ní byl problém. Nevím ale, jak by to bylo, kdyby tam byl ten nápis debit.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 3. 2017 00:05

Stejna zkusenost s Cetelem. 2x mi ji v autopujcovne vzali, 2x odmitli. Pani jela jako gramofon ze to neni kreditní karta a nedala si to vymluvit. Poukazovala na napus Electronic use only. Proste jak u blbych. Od ty doby si drzim i dalsi kreditku s dostatecne velkym limitem a embosovanou. Je potreba pocitat ze muzou po dobu pujceni zablokovat klidne i ekvivalent 1500 EUR (zkusenost z Italie).

V pripade vydavani debetky za kreditku bych mel připraveno na uctu aspon 40tis, pro jistotu 50.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 12. 3. 2017 00:36

Ono pokud je auto objednané nějaký pátek dopředu, tak se patrně ví, v jaké půjčovně to bude a dá se tam napsat mailem, jaká bude záloha. Většinou to bývá napsané v podmínkách, že. Často chtějí spoluúčast plus nádrž (za jejich ceny, např. Španělsko cena benzínu na pumpě 1,10 a půjčovna účtuje 2,50 - mám s tím přeci práci). A není od věci proklepnout půjčovnu na netu dopředu, ať víte, do čeho jdete.
avathar
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků