Platební karta do Indonésie

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 3. 2017 10:06

Zdar,
poradí někdo nějakou platební (nejlépe debetní) kartu pro měsíční cestu pop Indonésii? Kreditku raději nechce.
V současnosti má Matercard od Moneta Money Bank (je to použitelné?), tazateli jsem rovnou vymluvil mBank.
Nejjednodušší by možná byla předplacená karta, ale nechám si raději ještě od vás něco navrhnout.
Použití: výběry z bankomatu, možná nějaká platba.
I další rady ohledně placení v Indonésii uvítá. Díky
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 3. 2017 10:13

Z debetek momentálně asi nic lepšího, než Creditas asi vymyslet nejde.... Kurzy cizích měn jsou přepočítány karetní asociací do EUR a z EUR pak kurzem banky deviza-prodej (nicméně s nízkým spreadem - více jak o polovinu lepším, než u jiných bank) do korun...

-- 31. 3. 2017 11:21 --

Jinak Moneta bude hned v závěsu kdesi za mBank, jejich kartám pro použití v zahraničí bych se vyhnul obloukem. Naopak hodit se může RB (ideálně eKonto Komplet, pokud je třeba vybírat z bankomatu, u Smart jsou výběry zpoplatněné 100 Kč + 0,5 % a od zítřka si už ani nepůjde sjednat balíček se zvýhodněnými výběry v zahraničí), pokud bude platit v místní měně - RB má taky velmi mizerné kurzy, ale jen ty z kurzového lístku, ty které v něm nejsou jsou přepočítány do korun kurzem karetní asociace - jinak v případě kreditky Mall je pak k transakcím kartou ještě vratka 2 % (pro výběry nicméně vhodná není).

Může se hodit mít i kartu jiné asociace - třeba Visu k ČSOB Plus (výběry 100 Kč)/Premium kontu (výběry bez poplatku, ale kurzy "standardní")...

Jaká je situace ohledně příplatků za použití bankomatu ale nevím...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Smurfik 31. 3. 2017 10:53

Ještě je dobrá, ale trochu komplikovaná varianta, debetka k U kontu navázaná na EUR účet. který je potřeba naplnit eury např. přes Roklen.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 31. 3. 2017 11:11

V Indonésii mi šlo bez problémů všemi kartami platit, ale s žádnou se mi nepodařilo vybrat z bankomatu, a to jsem jich měl dost a vyzkoušel spoustu bankomatů. Takže hlavně cash.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 3. 2017 11:27

Nešlo vybrat z bankomatu? To jako fakt?
anonymni

Odeslat příspěvekod xls 31. 3. 2017 15:00

To jako fakt. Jezdím do Asie pořád, všude všechno naprosto v pohodě, ale v té Indonésii to vůbec nefungovalo. Nevím ani proč.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Proti srsti 31. 3. 2017 16:18

Moneta má bankomatové výběry v mnoha cizích zemích defaultně blokovány, včetně Indonésie
https://www.moneta.cz/lide/karty/bezpecnost
záložka Zahraničí
takže před odjezdem nezapomeňte platby povolit.
Proti srsti
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 07Petr 31. 3. 2017 19:09

Já mám dobrý zkušenosti s debetkou Equa. Zatím všude (Čína, Moldavsko, Makedonie, Gruzie, Turecko + EU) mi šlo v pohodě vybrat z bankomatu za 9,- Kč s kurzem zhruba o 2,5% horším než když jsem platil KK Cetelem.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 4. 2017 10:29

S Creditas určitě nic nezkazí. Velmi dobrý kurz. Poplatek za výběr v zahraničí je sice 30 Kč, na druhou stranu na kurzu to dostaneš bez problémů zpět - teď jsme zkoušeli v Egyptě a i s poplatkem vyšla výhodněji, než výběr zdarma s Unicredit nebo mBank. Vybírán ekvivalent 4,5 tisíce českých korun.

Pak bych, pro jistotu, vzal ještě nějakou kartu VISA, bohužel nabídka moc široká není. Jestli má dost času, uvažoval bych o založení Erste Premier. Jednak k účtu dostane obě karty (Visa i MC), se kterými bude mít výběr v zahraničí zdarma (kurz bude ale horší, než u Creditas), ale hlavně bude mít cestovní pojištění na 10 milionů zdarma a kartu Priority Pass pro 4 vstupy do salonků za rok (plus neomezeně vstupy v Praze a Vídni). Jediné je potřeba mít na účtu měsíční obrat 50 000 Kč (jde i umělě) s tím, že prvních 6 měsíců nemusí splňovat (takže může klidně založit a po návratu zrušit)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pan 123 3. 4. 2017 17:16

Např. s debetní Equa (mastercard), ČSOB (visa) lze v Indonésii vybírat z bankomatu.
Maximálně lze ale vybrat 2,5 mil. IRD (nějakých 4900 Kč) a poplatek za výběr z bankomatu, kterému se nevyhnete je 70 tis. IRD (cca 140 Kč).
pan 123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 4. 7. 2017 14:06

Já měl problém vybrat na Srí Lance z většiny bankomatů a měli jsme s sebou Equa MC. Jako alternativu k VISA kartě se nabízí ještě Axa karta od Unicredit.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 7. 2017 13:49

Ze by na Sri Lance neslo s MC kartou vybirat? Ja ctu jinde ze jde ne? nebo se to tyka pouze Equa?
Visa ale asi uz problem nebyl ze.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vklatil 12. 7. 2017 12:27

Na SríLance jsem normálně vybíral z bankomatu MC kartou v Bank of Ceylon navíc bez jakékoliv přirážky. Občas jsem, ale narazil na bankomat, který akceptoval pouze Visu a jednou i na bankomat co dával peníze jen místním a mě nedal nic - zkoušel jsem Visu i MC, ČSOB, ERSTE, UNICREDIT a na žádnou se nepodařilo vybrat.
vklatil
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků