Směnárny v Praze

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 13. 8. 2017 17:03

Ahoj, nevíte někdo jestli nějaká směnárna v Praze směňuje indické rupie? Ze služebky mi toho zbylo a nevím kde to udat.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 13. 8. 2017 20:58

Docela se divím, že tě s nimi pustili do letadla. Indické rupie se nesmí vyvážet (z nařízení indické vlády) a já když jsem je při prodeji při odletu směňoval, musel jsem předložit nákupní lejstro (které jsem dostal při nákupu při příletu), jakože jsem si je nevytáhl ze zadku :D Bez něj by mi je zpět na EUR nevyměnili a vyšší částku než kolik jsem nakoupil také ne.

Doporučuji zkusit udat na cestovatelských fórech, dobrodružnější z nich si je třeba koupí. V ČR nevím o žádné bance či směnárně, která by je z důvodu výše uvedené kontroly oběživa brala. Další možností je zkusit indickou komunitu v Praze, je otázka, zda se striktní kontrola oběživa dělá i u občanů, nebo s tím prudí jen sáhiby.

Pokud to není horentní obnos, nech si je jako suvenýr. Můžeš je rozdávat přátelům :)
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 17. 8. 2017 10:07

Jedná se o částku cca. 8000 rupií - vybíral jsem 15000 z bankomatu v Chennai. Když jsem odlétal z Indie, tak mě nikdo nekontroloval, myslím že vývoz cca. do 20000 rupií není problém, akorát teda teď nevím co s tím no :-) . No nic, budu to monitorovat kdo tam pojede tak mu to zkusím směnit.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 17. 8. 2017 16:12

Vzhledem k jejich inflaci to nemá smysl sušit na priste. Zkus napsat na cestovatelska fóra : orbion, akcniletenky.com nebo někam na Facebook na stránky bazar v tvem okolí
avathar
Diskutér

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor