Směnárny v Praze

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 13. 8. 2017 16:03

Ahoj, nevíte někdo jestli nějaká směnárna v Praze směňuje indické rupie? Ze služebky mi toho zbylo a nevím kde to udat.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 13. 8. 2017 19:58

Docela se divím, že tě s nimi pustili do letadla. Indické rupie se nesmí vyvážet (z nařízení indické vlády) a já když jsem je při prodeji při odletu směňoval, musel jsem předložit nákupní lejstro (které jsem dostal při nákupu při příletu), jakože jsem si je nevytáhl ze zadku :D Bez něj by mi je zpět na EUR nevyměnili a vyšší částku než kolik jsem nakoupil také ne.

Doporučuji zkusit udat na cestovatelských fórech, dobrodružnější z nich si je třeba koupí. V ČR nevím o žádné bance či směnárně, která by je z důvodu výše uvedené kontroly oběživa brala. Další možností je zkusit indickou komunitu v Praze, je otázka, zda se striktní kontrola oběživa dělá i u občanů, nebo s tím prudí jen sáhiby.

Pokud to není horentní obnos, nech si je jako suvenýr. Můžeš je rozdávat přátelům :)
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 17. 8. 2017 09:07

Jedná se o částku cca. 8000 rupií - vybíral jsem 15000 z bankomatu v Chennai. Když jsem odlétal z Indie, tak mě nikdo nekontroloval, myslím že vývoz cca. do 20000 rupií není problém, akorát teda teď nevím co s tím no :-) . No nic, budu to monitorovat kdo tam pojede tak mu to zkusím směnit.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 17. 8. 2017 15:12

Vzhledem k jejich inflaci to nemá smysl sušit na priste. Zkus napsat na cestovatelska fóra : orbion, akcniletenky.com nebo někam na Facebook na stránky bazar v tvem okolí
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 20. 8. 2018 12:53

Prodam MKD Makedonsky Denary - zapomel jsem cast smenit a docela dost mi zustalo.
Dal jsem uz jinde do fora, ale preci kdyby jen tu nekdo nahodou mel cestu :)

Osobne mozno Praha :)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 24. 8. 2018 09:55

Malem bych zapomel, uz prodano, pomerne rychle. Dekuji za nabidky a preji stastnou cestu! ;-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fiasky 14. 8. 2019 14:36

Ahoj, ségra potřebuje forinty. Jaká směnárna v Praze má nejlepší kurzy? Jak nejsem z Prahy, tak nemám přehled. Díky moc za tipy.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 9. 2019 05:28

Obecně mám nejlepší zkušenost s kurzy se směnárnou v Jindřišské ulici vedle pošty - poznáš ji snadno, je tam strašná fronta. Nemají ale kurzy na webu.

Ze směnáren s kurzy na webu doporučím www.alfaprague.cz, vytiskni si z jejich webu kupon na VIP kurz.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 11. 2019 09:33

Právě naopak, v Praze je velmi mnoho směnáren nejen bez poplatku (to už je téměř standard), ale i s velmi výhodnými kurzy. Jenže pověst jim kazí pár zlodějů na několika klíčových bodech (letiště, hlavní nádraží, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí).

Stačí ale jít do bočních ulic z těchto lokalit (Jindřišská, Politických vězňů, Opletalova, Kaprova, Můstek,...) a tam lze najít velmi výhodné směnárny.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 6. 4. 2023 09:55

Ahoj, potřebuji pravidelně měnit 8 - 21 tisíc USD na CZK. S ohledem na částku bych to nerad dělal někde z ulice u okénka. Nevíte, která z nejvýhodnějších směnáren má i box? Vím o exchange.cz, ale nejlepší kurz jsem našel na Jindřišské a Nakazánce (asi stejný majitel podle webu), ale není zřejmé, zda mají boxy. Pokud by za směnárénský kurz byla i nějaká devizovka využil bych ji. Účet mám u RB, tak nejlépe aby i devizovka měla účet tam, ať nemusím platit převody. S ohledem na částku se pro mě počítá každý halíř... Díky!
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2023 10:19

Diskrétní box má třeba směnárna alfaprague v pánské pasáži v ulici Na Příkopech.
Co se týče devizovek, tak určitě vyzkoušej Akcentu, nově patří do portfolia Raifky, ale zkusil bych i ostatní, Easychange, SAB, Citfin, Roklen,...
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mariacek 6. 4. 2023 13:45

Alfa prague jsem dosudl využíval i na eura, byli nejvýhodnější, ale teď se dost zhoršili, resp. mají nejhorší kurz z těch známých. Akcenta má taky nic moc kurz...
Mariacek
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků