Kde v Praze koupit KRW

Praktické informace pro dovolenou v jakémkoli ročním období. Jezdíte autem, autobusem nebo letecky? Tipy pro volný čas

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 14:19

Nějaký tip, kde koupit jihokorejské wony? Ve směnárnách v kurzovních lístcích téměř nejsou a když jsou (a jsou za rozumnou cenu), tak je nemají. Nechci jich moc, jen asi 150 000 (tedy ekvivalent třech tisíc korun).

Chci mít po příletu na autobus a podobně. No, v nejhorším případě vyberu kartou na letišti z bankomatu, jen nevím, jestli tam není poplatek, poslední dobou se to nějak rozmáhá, že si bankomaty účtují vlastní poplatek.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 14:22

Nejedes na olympiadu moc pozde?
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 14:36

:D

S olympiádou to vůbec nesouvisí. Jen, že jediná rozumná letenka, která jde koupit za míle ČSA je Praha-Soul v business, tak jsem se z pár set tisíc nasbíraných mil rozhodl něco utratit, no.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 15:55

Je tam stejna zima jako tady fuj. :lol: Ale mozna zbyla tamni mena prave nekomu, kdo se z te olympiady vratil do CR? Ester Ledecka?
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 15:59

Jasně, napíšu jí, "hele Ester, nemáš nějaký bony, teda wony?"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 4. 3. 2018 18:21

V ČR jinak asi nekoupíš a v Soulu prý také problém získat hotovost z bankomatu.
https://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/japonsko-korea/vymena-penez-5/?page=1
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misaan 4. 3. 2018 18:46

Všude v Soulu se dá platit kartou. I v taxíku. Na autobusy jsou automaty, které vydávají "kreditní litacku". Stojí 3000wonu a dostaneš k ní i mapu.

Ihned na letišti v Soulu jsou minimálně 2 směnárny.

Abych to shrnul penízky jsem potřeboval pouze do dalekohledu na severní koreu.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2018 18:58

Tak nějak jsem předpokládal, že si tam člověk s kartou nějak poradí, ale chtěl jsem mí alespoň nějaké drobné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Huclik 31. 7. 2018 10:18

Jak jste to vyřešil s těmi penězi?
Huclik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2018 19:28

Vybrali jsme z bankomatu - ne úplně všechny umí zahraniční platební karty, ale dají se najít.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků